Донесен Законот за научно-истражувачка дејност

15 копии

Пратениците од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова на Македонија“ во собранието заедно со останатите опозициски партии, Алијанса и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса и Алтернатива, како и Левица предложија формирање Комисија за справување со ковид-19. „Со Предлог-законот за изменување и ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев искористи прилика и пред медиумите посебно си ги поздрави неговите пратениците од СДСМ и тие од коалициониот партнер ДУИ. "Јак бран го има ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Денешната статистика за КОВИД-19 нѐ загрижува и нѐ допира сите.. Тие бројки се личности, наши сограѓани, пријатели и роднини. Неминовна е потребата од поголема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни болести, доцна попладнево поминаа на собраниската Комисија за здравство. Законот пред ...
| | веќе видена | слични

Останато

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на крајот на оваа или на почетокот на следната недела најавува старт на собирањето на потписи против Законот за ...
сите 589 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 171 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 25 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 274 лица се лекуваат на ...
сите 432 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Донесен Законот за научно-истражувачка дејност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: