Стив Неш: Дурант е во состојба да напише уште едно поглавје во неговата биографија

Новиот тренер на Бруклин, Стив Неш проговори за неговиот однос со лидерот на тимот Кевин Дурент. – Имаме силна врска, според мое мислење, тоа започнаа кога јас ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот тренер на Хјустон Рокетс, Мајк Дентони се приклучи во стручниот штаб на Стив Неш во Бруклин Нетс. Покрај Дентони, од претходно се знае дека дел од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американската авиокомпанија „Јунајтед ерлајнс“ во петокот започна да доставува вакцина против коронавирус произведена од фармацевтската компанија „Фајзер“ во ...
сите 296 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

Врховниот суд на американската држава Пенсилванија отфрли уште еден правен обид на таборот на американскиот претседател Доналд Трамп да ја оспори победата на ...
сите 267 | | | веќе видена

„Овој викенд во Софија се одржуваат тајни средби помеѓу македонски бугарски владини претставници. Ова досега Заев не го негираше. Според нашите информации се ...
сите 165 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 159 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета оценува дека фомирањето парламентарна анкетна комисија за извештајот на Дик Марти во врска со истрагата за злосторствата за ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стив Неш: Дурант е во состојба да напише уште едно поглавје во неговата биографија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: