Членови на ВМРО-ДПМНЕ побараа од Мицкоски со масовни протести да ја сруши владата на СДСМ


Адвокатот и член на ВМРО-ДПМНЕ, Јовица Страшевски, денеска одржа прес конференција пред седиштето на опозициската партија на која на Христијан Мицкоски му даде ...
| | веќе видена | слични

Надлежните да не може на граѓаните да им ја исклучат струјата поради неплатени сметки-ваква иницијатива ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ до Уставниот суд. Од партијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Нема крај лицемерието и деструкцијата на губитникот Христијан Мицкоски, кој од ден на ден е се повеќе очаен и осамен. Во време кога есенскиот бран на ...
| | веќе видена | слични

Во време кога есенскиот бран на коронавирусот, како во Европа така и тука е во полн налет, Мицкоски исплашен за својата фотелја во белиот дворец организира ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ВМРО-ДПМНЕ денеска во 12:30 часот повторно ќе протестира против поскапувањето на струјата.Од партијата ги повикуваат сите граѓани кои се незадоволни од оваа ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Поради неспособноста на владата предводена од СДСМ и Заев граѓаните од ден на ден живеат се посиромашно. Поради неспобноста на оваа влада да се справи со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ВМРО-ДПМНЕ повикува на собир против покачената цена на струја утре пред Регулаторната комисија за енергетика, пола милион граѓани кои живеат со 130 денари ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Речиси двојно поголем број оздравени пациенти – 544 од новодијагностицирани – 336 (од вкупно направени 1181 тестирање) се евидентирани во извештајот за ...
сите 573 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Италијанскиот новинар фриленсер Франческо Касалини вели дека нашата земја треба да преговара со Бугарија, и покрај блокадата за почетокот на преговорите со ...
сите 485 | | | веќе видена

Старо- новиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон нема да се појави на трката за Големата награда на Шакир откако неговите последни тестови на Ковид-19 биле ...
сите 101 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 125 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 118 | | | веќе видена

„Заев молчи и не кажува за што се преговара на тајните разговори во Софија овој викенд. Според нас Заев сакал да прифати ретуширана историја, откажување од ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Членови на ВМРО-ДПМНЕ побараа од Мицкоски со масовни протести да ја сруши владата на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: