Д-р Драган Даниловски: Собранието побргу да ги донесе рестриктивните мерки


Даниловски Драган, еден од врвните епидемиолози во земјава, ги повика пратениците побргу да го направат Собранието функционално и навреме да се изгласаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Епидемиологот Драган Данаиловски при вечерашното гостување во емисијата 360 степени и препорача на Комисијата за заразни болести да го смени начинот на водење ...
| | веќе видена | слични

Епидемиологот Драган Даниловски за емисијата „360“ изјави може да се препорачаат мерки од типот на карантин во траење од месец дена и дефинитивно епидемијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Епидемиологот д-р Драган Даниловски во интервју за Канал 5 посочи дека доколку се воведе тринеделен карантин тоа ќе го спречи есенскиот бран, но ќе донесе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Карантин во траење од две до три недели би го спречил есенскиот бран на коронавирусот, но би довел до социјална и економска катастрофа, ќе се случи ...
| | веќе видена | слични

Професорот по епидемиологоја, Драган Даниловски, најави дека во блиска иднина справувањето со Ковид-19 ќе продолжи само со како што вели тој, дозирани ...
| | веќе видена | слични

Карантин во траење од две до три недели би го спречил есенскиот бран на коронавирусот, но би довел до социјална и економска катастрофа, вели епидемиологот Д-р ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 333 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 171 | | | веќе видена

За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
сите 207 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 310 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 169 | | | веќе видена

Во Албанија во последното деноноќие регистрирана е висока бројка на новозаразени, оздравени но и починати од последици од Ковид-19. – Во изминатите 24 часа од ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Драган Даниловски: Собранието побргу да ги донесе рестриктивните мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: