Помпео се закани со санкции за секоја продажба на оружје за Иран

6 копии

Русија е генерално задоволна од соработката со Соединетите држави во областа на борбата против тероризмот, изјави претседателот на Русија, Владимир ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Специјалниот пратеник на претседателот на САД за контрола на оружјето изјави дека ги информирал сојузниците на НАТО за распоредените нуклеарни ракети на Русија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Русија е подготвена да го прифати американскиот предлог за замрзнување на бројот на нуклеарни боеви глави и продолжување на последниот договор за контрола на ...
| | веќе видена | слични

Стејт департментот соопшти дека САД се подготвени да се сретнат веднаш за да го финализираат вербалниот договор САД и Русија сигнализираат дека се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче влезе во вербален дуел со пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Петар Ристески, критикувајќи го за неносење маска, иако и самиот тој ...
сите 278 | | | веќе видена

Состојбата со ширењето на коронавирусот во земјава е особено сериозна, а граѓените мора доследно да ги почитуваат мерките за заштита – носење маски, држење ...
сите 403 | | | веќе видена

Денеска почна закажувањето за правење брзи тестови кои детектираат корона вирус, а интересот е толку голем што термините се пополнети до 10.ноември. Директорот ...
сите 171 | | | веќе видена

Ниту еден пратеник или службеник од Собранието нема да оди во изолација поради контакт со пратеничката Славјанка Петровска, која пред два дена објави на својот ...
сите 179 | | | веќе видена

Во време на Ковид пандемија, во насока да ги заштитиме тие што се грижат за нашето здравје и спасуваат животи, предлагам Владата и Министерството за здравство, ...
сите 312 | | | веќе видена

Портпаролот на Владата Душко Арсовски денеска на прес-конференција соопшти дека се уште немаат информација од Институтот за јавно здравје и од Центарот за ...
сите 226 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Помпео се закани со санкции за секоја продажба на оружје за Иран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: