Црвен аларм во Европа, короната урива рекорди


3 копии

Министерката за надворешни работи и поранешна премиерка на Белгија, Софи Вилмес, е хоспитализирана на интензивна нега откако беше заразена со Ковид-19, јави ...
| | веќе видена | слични

Во Словенија во последните 24 часа се потврдени дури 1,663 новозаразени со коронавирус, што е апсолутен рекорд кога станува збор за дневните инфекции. Со ...
| | веќе видена | слични

Софи Вилмес, која ја водеше Белгија како привремена премиерка за време на првиот бран на ширењето на коронавирусот, е примена на интензивна нега со симптоми на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на новозаразени од Ковид-19 во Европа непрекинато расте, па поради тоа некои од државите одлучила да ги замолат туристите да се вратат во своите домови. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Измените и дополнувањата на Законите за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и законот за заштита од дискриминација се очекува да ...
сите 664 | | | веќе видена

„Овој пат не усвоивме нови мерки, ниту ги заостривме постојните, туку само инсистираме да се почитуваат постоечките мерки и ригорозно да се спроведуваат сите ...
сите 485 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Д-р Драган Тасевски, доктор специјалист вработен на Хируршкото одделение во Општата болница Куманово, почина од коронавирус. Тој беше осмиот здравствен ...
сите 156 | | | веќе видена

Синдикатот на полиција во Македонија од Владата и од министерот Оливер Спасовски бара да воведат додаток за вработените во полицијата за борба против ...
сите 135 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 97 | | | веќе видена

Левица денеска со двајцата пратеници Димитар Апасиев и Ворис Крмов до претседателот на Собранието доставија предлог Декларација во 10 точки за осуда на ...
сите 349 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Црвен аларм во Европа, короната урива рекорди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: