Приказната за фудбалерот со големо срце: „Наместо да трошам пари на непотребни работи, јас им давам на оние кои немале среќа како мене“

Садио Мане ретко, зборува за животот надвор од терен, но сепак се знае дека е посветен Муслиман, дека пораснал во голема сиромаштија, дека татко му му забранил ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

СДСМ испрати реакција на најавата на ВМРО-ДПМНЕ за собирање на потписи за нов законски предлог со кој ќе се бара поништување на законот за попис на ...
сите 380 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 25. јанаури 2021 (ИНПРЕС) – Средба со владини претставници или протест. Денеска истекуваат 5 дена кои угостителите и ги додадоа на владата да ги ...
сите 191 | | | веќе видена

Коле Чашуле, во синоќешната емисија „ Седница со Коле Чашуле“ зборуваше за случајот „Монструм“.-Миленичката на шарената револуција, екс специјалната Фатиме ...
сите 165 | | | веќе видена

„LOOSE – LOOSE политика, наместо WIN- WIN статистика! Намерно или случајно, деновиве, најцитирана изјава од гостувањето на директорот на Заводот за статистика, ...
сите 68 | | | веќе видена

Американските безбедносни служби во моментов испитуваат голем број закани упатени кон конгресмените пред најавеното продолжение на расправата во Сенатот за ...
сите 185 | | | веќе видена

Сите снимки на поранешниот претседател Доналд Трамп и неговата администрација се избришани од Јутјуб каналот на Белата куќа. На Јутјуб каналот на Белата куќа ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приказната за фудбалерот со големо срце: „Наместо да трошам пари на непотребни работи, јас им давам на оние кои немале среќа како мене“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: