Груби оствари средба со полскиот амбасадор Тицињски

3 копии

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска во својот кабинет оствари средба со градоначалникот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двајцата соговорници, Груби и Арифи за време на оваа средба разговараа и за политичката состојба во Македонија и во Србија, односно во Прешевската Долина, како ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Македонија, врз основа на сопствените заслуги, без никакво дополнително одложување и натамошно оспорување, категорично заслужува да ги започне преговорите за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Врвен приоритет на Владата кога станува збор за економската соработка е одржување и унапредување на економските врски со земјите од Европската Унија. Ваква ...
| | веќе видена | слични

Ваква порака му пренел вицепремиерот за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи на полскиот амбасадор Војциех ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи на Република Македонија Бујар Османи имаше видео средба со неговиот колега од Република Латвија, министерот Едгарс Ринкевичс. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски одржа работна средба со амбасадорката на Швајцарската конфедерација Н.Е. Сибил Сутер Тејада. На средбата беа ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска оствари средба со претседателот на Републиканската партија на Албанија ...
| | веќе видена | слични

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, денес се сретна со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 829 | | | веќе видена

Мојата порака е борба, посебно до прогресивните сили, чуварите на иднината, интеграциската иднина на нашата земја и чуварите на вредностите на едно општество ...
сите 286 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 190 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 80 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груби оствари средба со полскиот амбасадор Тицињски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: