Запознајте го меркатот - инспирацијата за Тимон од „Кралот лав“ со апликацијата Skopje ZOO: Подарок билет за сите корисници на Magenta 1

3 копии

Обожавателите на анимираниот филм „Кралот лав“ ќе го препознаат меркатот како оној симпатичен мал помошник на Симба,Тимон, кој на филмското платно совршено го ...
| | веќе видена | слични

Веќе седум месеци од како пандемијатасо Covid - 19 започна да се шири во нашата земја и истата беше фактор кој нè мотивираше сите нас во овој период на некој ...
| | веќе видена | слични

Домашниот зајак е еден од најпосетуваните жители на Зоолошката градина. Неговиот дом е лесно пристапен и отворен за посетителите, а можете да го најдете со ...
| | веќе видена | слични

Останато

ПРЕМИЕРОТ ТВРДИ ДЕКА КОМИСИИТЕ ИМААТ НАПРЕДОК Постигнат е напредок во Комисијата за историски прашања, вели премиерот Зоран Заев. Тој рече дека разговорите со ...
сите 173 | | | веќе видена

Назначувањето на Владо Бучковски за преговарач со Бугарија, откако Македонија на првата меѓувладина конференција доби вето за почеток на пристапните преговори ...
сите 69 | | | веќе видена

Бројките на новозаразени се стабилизираа, не одат ниту нагоре, но, ниту надоле. Причина за ваквата стабилизираност е тоа што огромен број од луѓето станаа ...
сите 165 | | | веќе видена

Роман Грожан беше пуштен на домашно лекување и направи прв голем чекор во својата рехаблитиација и таа за среќа оди во најдобар можен тек. За среќа тоа што ...
сите 56 | | | веќе видена

Партијата на европските социјалисти е разочарана од бугарското вето за Македонија. Според нив, Заев демонстрирал храброст и лидерство додека барал пат низ ...
сите 316 | | | веќе видена

Со хистеријата од лажни вести, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски сакаат да ги срушат државните позиции. Тие се единствените што одработуваат за странски интереси ...
сите 154 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протecти во 15 градови низ државата.Пробиштип беше еден од градовите каде имаше голем број граѓани, кои излегоа да го изразат револтот ...
сите 608 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Запознајте го меркатот - инспирацијата за Тимон од „Кралот лав“ со апликацијата Skopje ZOO: Подарок билет за сите корисници на Magenta 1

Од:
До кого (е-маил):
Порака: