Хроника - Загина извршител

Во сообраќајка Загина извршител Судскиот извршител Гоце Станковски, на 55-годишна возраст, и неговата сопатничка, 32-годишната Мими Костаќева од Гевгелија, загинале завчера во сообраќајната несреќа што се случила околу 10 часот на магистралниот пат Демир Капија “ Гевгелија, во близина на Арзалиска Река. Според полицијата, до несреќата дошло кога автомобилот „форд галаксија“, што го возел хрватскиот државјанин, 49-годишниот А.Е., се судрил со „сузуки“, управувано од скопјанецот Станковски. Загинатиот извршител, со канцеларија во Гевгелија, се споменува и како осуден на 2,5 години затвор за поткуп, кога бил раководител на Секторот за сообраќај и инфраструктура во Министерството за транспорт и врски. Л. К.
| | веќе видена | слични

Останато

Времето утре пртепладне ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со појава на град, ...
сите 252 | | | веќе видена

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 196 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
сите 117 | | | веќе видена

Големо невреме со дожд и силен ветер и грмежи во моментов има во скопско Лисиче и Аеродром. Невремето се приближува кон Центар и Карпош. Според УХМР истокот и ...
сите 126 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 71 | | | веќе видена

– Потребен ни е политички дијалог и потребно ни е помирување дома, без разлика на политичките интереси на различните партии, за големите прашања кои се од ...
сите 74 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хроника - Загина извршител

Од:
До кого (е-маил):
Порака: