Жетвата е во тек, се очекуваат повисоки цени


2 копии

Членовите на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски и Цветан Трипуновски денеска го посетија ресенскиот регион каде остварија средба со граѓаните. ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Според првичните податоци од подрачните единици на Министерството за земјоделство шумарство и водостопанство жетвата на житните култури е во полн ек. Јачменот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата на социјалдемократите, немајќи никаква визија за економијата и земјоделието како витална стопанска гранка и дејност, по обичај земјоделците ги препушта ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Жетвата на пченицата е речиси на половина, а МЗШВ се уште нема утврдено цена за откуп. Иако законскиот рок за утврдување на цена е 10 дена пред почеток на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска сум во Преспа и Преспанскиот регион на која што одржав средба со јаболко производителите и земјоделците од овој регион. На дискусијата што ја имавме ...
| | веќе видена | слични

Јаболкопроизводителите од Преспанскиот регион се’ уште ја чекаат исплатата на субвенциите, за кои беше ветено дека ќе бидат исплатени до крајот на јуни. Вака ...
| | веќе видена | слични

Откако ВМРО-ДПМНЕ денеска алармираше дека доцнат субвенциите за јаболкопроизводителите од Преспа, владеачката СДСМ возврати дека нејзината загриженост за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Синдикатот на културата велат дека го чекаат владиното образложение за нејзиното разрешување. Одлуката според нив е изненадувачка, како и тоа дека таа доаѓа ...
сите 43 | | | веќе видена

* И други бизнисмени го пријавуваат рекетот, истрагата останува кај Боки 13 и Кичеец Еден пријавил па почнала истрагата, но по обелоденувањето на случајот и ...
сите 167 | | | веќе видена

На Новак Ѓоковиќ во Швајцарија, татковината на неговиот ривал Роџер Федерер, го чекало едно слатко изненадување. Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ, по ...
сите 280 | | | веќе видена

Лидерската средба, која премиерот Зоран Заев ја закажа за денеска и за која тој предложи три главни теми – законот за јавното обвинителство, пописот и измените ...
сите 323 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жетвата е во тек, се очекуваат повисоки цени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: