Земјоделскиот институт бара до крај да се испита случајот со ГМО оризот


2 копии
2 копии

За 50 отсто е падната продажбата на оризот на домашнито пазар по информациите дека се произведувал ориз од ГМО семе , предупредуваат откупувачите.Тие апелираат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Тие апелираат институциите што побргу да го расчистат овој случај за да не се создаде хаос на само десетина дена пред стартот на жетвата на новата реколта ориз ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инспекторатот за земјоделие ја презема контролата за генетски модифицираниот ориз. Откако ќе ги добие резултатите на Агенцијата за храна и ветеринарство, ...
| | веќе видена | слични
18 копии

По добиен список од 30 можни производители на генетички модифициран ориз, Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) вчера ги продолжи контролите на терен. Како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Центарот за регионализам од Нови Сад Александар Попов изјави денеска дека Србија се однесува „спротивно на здравиот разум“ кога е во прашање ...
сите 109 | | | веќе видена

Беќир Асани, функционерот на ДУИ во јавноста познат по сканадли и контроверзи на Фејсбук ги повика Албанците на 30 септември да гласаат за НАТО и ЕУ. „Драги ...
сите 114 | | | веќе видена

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски стравува дека со најавените уставни измени, покрај менувањето на името, ќе дојде и до редефинирање на државата со ...
сите 216 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, вчеравечер, од центарот на Виница, ги повика Виничани на 30-ти септември масовно да ја поддржат ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјоделскиот институт бара до крај да се испита случајот со ГМО оризот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: