Зафиров го оствари сонот, по 23 години кариера освои златен медал (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонскиот бодибилдер Тоше Зафиров на натреварот „Будимпешта Про" конечно ја оствари својата желба. По 23 години кариера на натпреварот во Унгарија го ...
| | веќе видена | слични

Со музика од Тоше Проески, билдерот Зафиров освои сребро на меѓународен натпревар на професионалци, кој се одржа во Словенија. За Плусинфо, вели дека тоа е ...
| | веќе видена | слични

1. Секоја жена на овој свет заслужува, барем во очите на еден маж во еден момент, во една секунда, макар тоа било и само еднаш во животот, да се почувствува ...
| | веќе видена | слични

Долорес Ламбаша, познатата хрватска филмска, телевизиска и театарска актерка била на врвот на кариерата кога трагично го изгуби животот во 32 година од ...
| | веќе видена | слични

Промоцијата на „античките“ копачки на младиот македонски фудбалер Дарко Чурлинов не се ефектуираше, откако не доби шанса за настап во поразот на македонската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод. Зоран и Вице Заев се среќавале со Катица Јанева и Зоран Милески – Кичеец. Тоа го потврди и лично Заев кој призна ...
сите 250 | | | веќе видена

„СДСМ како одговорна и демократска партија преку легитимни законски решенија создаде услови за независно и професионално правосудство.Со Законот за Јавно ...
сите 249 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 129 | | | веќе видена

Ракометарите на Вардар в сабота му гостуваат на Порто во претпоследниот дуел од групната фаза во Лигата на шампионите. Тренерот Стевче Алушовски посакува ...
сите 177 | | | веќе видена

Кристоф Дугари со нависитна енергични и прилично дрски коментари ги следи сите случувања во светскиот фудбал и излегува со коментари за најважните натпревари ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зафиров го оствари сонот, по 23 години кариера освои златен медал (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: