Главна тема – разговорите на Заев со лажниот Порошенко


Откако на Јутјуб се појавија снимените телефонски разговори на премиерот Зоран Заев со двајцата руски пранкери кои лажно се претставиле дека се првиот човек на ...
| | веќе видена | слични

Врховните судии за кои се водат постапки за разрешување, сами ќе одлучат дали ќе се изземат од процесот што треба да утврди според кој закон треба да се ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Јово Вангеловски и порачана антикорупционерите дека неговите судии се независни и не паѓаат на надворешни притисоци и сами си одлучуваат дали ќе се изземат. ...
| | веќе видена | слични

Врховниот суд ѝ одговори на Антикорупциската Комисија која вчера им порача на судиите дека оние против кои се отворени постапки во судскиот совет за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Врховниот суд ѝ одговори на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) и судирот на интереси на вчерашниот допис да бидат внимателни кога ...
| | веќе видена | слични

Судиите на Врховниот суд, согласно Уставот, се самостојни и независни во своето одлучување и при вршење на задачите од својата надлежност пред сè оценуваат ...
| | веќе видена | слични

Деветтемина судии сами ќе одлучуваат дали ќе се изземат од спорната седница на која ќе се одлучува за решение поврзано со нивното разрешување. Од судот денеска ...
| | веќе видена | слични

Врховниот суд постапува во согласност со Уставот, законите, меѓународните ратификувани договори, како и праксата на Европскиот суд за човекови права во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски и останатите осуммина судии од Врховниот суд за кои има постапка за разрешување во Судскиот совет не можат да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Синдикатот на културата велат дека го чекаат владиното образложение за нејзиното разрешување. Одлуката според нив е изненадувачка, како и тоа дека таа доаѓа ...
сите 88 | | | веќе видена

Катица Јанева го отворила боледувањето на 16 јуни, а известување за истото пристигнало денеска во Специјалното јавно обвинителство, тврдат од таму.и велат дека ...
сите 387 | | | веќе видена

Турските научници предупредуваат за опасноста од нови силни земјотреси што го загрозуваат Истанбул и реонот на Мраморно море, пишува денеска турскиот весник ...
сите 156 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 78 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нема да се појави на лидерската средба в петок, потврди денеска претседателка на Унијата на жени на партијата, ...
сите 303 | | | веќе видена

Вкусен сос со кој ќе го подобрите вкусот на многу јадења. 100 гр кафеав шеќер 1 лажица сол 1 лажица чили во прав 1 лажица лук во прав 1 лажичка каенски бибер ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Главна тема – разговорите на Заев со лажниот Порошенко

Од:
До кого (е-маил):
Порака: