„Четири од четири“ во Шпанија: Димитријевиќ и Хувентуд ја преслушаа и Валенсија!

Во вистинско време се случува победничката серија на Хувентуд која може да значи и опстанок во најсилната шпанска кошаркарска лига… Денеска во рамките од 30. ...
| | веќе видена | слични

Лошите резултати изминатите сезони ја оддалечија Валенсија од европската фудбалска елита, но „лилјаците“ предводени од Марселињо сезонава заслужено обезбедија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 178 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена

Во однос на обвинувањата упатени до судот поврзани со предметот, од обвинителството означен како „Тенк“, Кривичниот суд излезе со соопштение во кое се огради ...
сите 84 | | | веќе видена

Возилото на Воената полиција синоќа случајно се нашло пред партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ, тврди министерката за одбрана Радмила Шекеринска. Според неа, ...
сите 88 | | | веќе видена

„Либералната партија смета дека со воведувањето на црвена, жолта и зелена еколошка налепница за возилата нема да се реши проблемот со загадувањето. Ќе се удри ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Четири од четири“ во Шпанија: Димитријевиќ и Хувентуд ја преслушаа и Валенсија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: