Rimac Automobili ќе ја подобруваат автономноста во Загреб


Дел од анкетираните велат дека никогаш нема да и веруваат на технологијата за автономно возење Истражувачката куќа Strategy Analytics спровела истражување во ...
| | веќе видена | слични

Меѓутоа во AB Dynamics тој поим го прошириле и на моторите. Земале BMW C1, го опремиле со бројни сензори и софтверите на АВ за автономни возила и го пуштиле на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Таткото на двете деца кои живеат во станот во ТЦ „Скопјанка“ каде беа пронајдени искористените пелени, кои беа причина за евакуација на целата зграда, досега ...
сите 168 | | | веќе видена

Делегација предводена од премиерот Зоран Заев синоќа беше во официјална посета на Белата куќа каде имаше средба со американскиот потпретседател Мајк Пенс. ...
сите 191 | | | веќе видена

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 125 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин офис, ...
сите 146 | | | веќе видена

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов направил кривично дело за кое се оди во затвор, со тоа што узурпирал државно земјиште на националниот парк Маврово, кое ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Rimac Automobili ќе ја подобруваат автономноста во Загреб

Од:
До кого (е-маил):
Порака: