Вон: Од сите предизвици во кариерата излегов како победничка


Американката Линдзи Вон, на простувањето од скијањето освои бронзен медал во спустот на СП во Оре, а на последната трка во професионалната кариера и стана ...
| | веќе видена | слични

Линдзи Вон официјално ја заврши богатата кариера, во која покрај осумте медали од светски првенства (две злата и по три сребра и бронзи), има еден златен и два ...
| | веќе видена | слични

Словенката Илка Штухец е старо-новата светска шампионка во најбрзата скијачка дисциплина спустот. Словенката денеска беше најбрза во спустот на на Светското ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Словенечката скијачка Илка Штухец го одбрани приматот најдобра во најбрзата алпска дисциплина, откако ова попладне вторпат во низа успеа да го освои златниот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Легендарната Линдзи Вон ја заврши својата одлична кариера со медал. 34-годишната Американска освои бронзен медал на Светскиот шампионат во Оре. Таа беше со ...
| | веќе видена | слични

Словенката Илка Штухец го задржа тронот во најбрзата алпска дисциплина откако го одбрани златото во спуст освоено пред две години во Сент Мориц триумфирајќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најдобрата скијачка во историјата на спортот, Американката Линдзи Вон успеа да стигне до бронзен медал во спустот на Светското првенство во шведскиот Оре, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 175 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 194 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вон: Од сите предизвици во кариерата излегов како победничка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: