ВМРО-ДПМНЕ: На крајбрежјето на Охридското Езеро му се случува еколошка катастрофа

2 копии

Охрид, 12. март 2019 (ИНПРЕС) – Епидемија на еколошка катастрофа со крајбрежјето на Охридското Езеро. На секој чекор дивоградби, а сега и пеплосани црни ...
| | веќе видена | слични

Од општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид, денес на прес конференција гјавно го запрашаа охридскиот в.д градоначалник и кандидатот на СДСМ Константин ...
| | веќе видена | слични

На социјалните мрежи се појавија фотографии на кои се гледа како повторно гори трската на брегот на Охридското Езеро во Струга. Фејсбук страницата VOX Struga, ...
| | веќе видена | слични

Со едно возило, по неколку часа беше изгаснат пожарот којшто ја зафати трската во крајбрежјето на Охридското Езеро кај Струга. Поради ветрот, огнот се движеше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Трската што два дена гори на охридско-струшкиот брег, посебно на делот на неколку стотина метри пред почетокот на пистата на Охридскиот аеродром, гледано од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Два дена горат трските на охридско-струшкиот брег, а пожарните од охридската Противпожарна бригада постојано го гаснат огнот. Денес околу 14 часот гореше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел ...
сите 276 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 187 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, вчера беше помеѓу граѓаните на Гевгелија, каде учестуваше на граѓанска трибина со младите. Пред ...
сите 121 | | | веќе видена

Како што најавија од опозицискиот Сојуз за Србија (СзС) денеска пред зградата на општина Гроцка, во близина на Белград, се одржа протест со цел разрешување од ...
сите 209 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: На крајбрежјето на Охридското Езеро му се случува еколошка катастрофа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: