ВМРО-ДПМНЕ: Државата е во опасност кога со нејзин буџет директно управува Зоран Заев


9 копии

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение. „На ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со повратот на 15 отсто од ДДВ државата првпат враќа пари директно кај граѓаните, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение. Со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со мерката „Мој ДДВ“ за прв пат државата им враќа пари на граѓаните, односно за секој денар платен ДДВ, на крајот на годината на граѓанинот му се враќа 15 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Повратот на ДДВ е потврда дека за СДСМ наместо зборот важи, зборот лажи. Додека Заеви се поблиску до ограбување на граѓаните, власта манипулира со смешни мерки ...
| | веќе видена | слични

Повратот на ДДВ е потврда дека за СДСМ наместо зборот важи, зборот лажи, велат во соопштение од ВМРО- ДПМНЕ, како реакција на соопштението на СДСМ во кое ...
| | веќе видена | слични

На крајот од секоја година кај граѓаните ќе се вратат околу 50 милиони евра. За само две години Владата предводена од СДСМ реализира низа мерки кои ...
| | веќе видена | слични

Управата за јавни приходи за „Фактор“ вели дека трошокот за банкарските услуги за поврат на ДДВ кај граѓаните, инаку проект кој стартува од 1 јули, ќе биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како Управата за семе и саден материјал би можела да блокира капитални инвестиции, да добие замерки од меѓународната заедница, или да не работи транспарентно, ...
сите 90 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 290 | | | веќе видена

Швајцарскиот тенисер одлучил да се пресели, а само плацот го чинел 45 милиони евра. Роџер Федерер се опоравува на швајцарските Алпи по поразот во финалето на ...
сите 277 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Државата е во опасност кога со нејзин буџет директно управува Зоран Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: