Инвеститори заинтересирани за пругата кон Албанија, патот кон Косово и гасоводот кон Грција


5 копии

Проекти за патна, железничка и енергетска инфраструктура во земјава денеска беа претставени од страна на владината делегација предводена од премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Премиерот Зоран Заев, веднаш по форумот „Северна Македонија: Забрзување на реформите, забрзување на европската интеграција“, што во организација на Европската ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Европа е најдобрата мотивација за економски раст, за странски директни инвестиции и за намалување на невработеноста, порача премиерот Зоран Заев на форумот ...
| | веќе видена | слични

Инфраструктурните проекти во патниот, железничкиот и енергетскиот сектор денеска беа претставени на инвестициски форум организиран од ЕБОР во Брисел. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Делегација на Владата што ја сочинуваа заменик претседателот во владата задолжен за координација со економските ресори Кочо Анѓушев и министерот за финансии ...
| | веќе видена | слични

Постигнатиот политички успех на политички план е одлична база за поинтензивен економски раст и развој, било оценето на денешниот форум во Брисел во ...
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ води сериозни преговори за формирање на влада со полн четиригодишен мандат, која ќе обезбеди прочистување на правосудството и проверка на потеклото на ...
сите 498 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 261 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Дел од газдите што зедоа државна помош, а не исплатија плати, изгледа се исплашија од кривичните пријави со кои им се закани Владата, па ден по ден почнуваат ...
сите 62 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука има предлог-план како ќе почне да се реализира учебната 2020/2021 година од 1 септември. Тој треба да се финализира во ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инвеститори заинтересирани за пругата кон Албанија, патот кон Косово и гасоводот кон Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: