Инвеститори заинтересирани за пругата кон Албанија, патот кон Косово и гасоводот кон Грција


5 копии

Проекти за патна, железничка и енергетска инфраструктура во земјава денеска беа претставени од страна на владината делегација предводена од премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Премиерот Зоран Заев, веднаш по форумот „Северна Македонија: Забрзување на реформите, забрзување на европската интеграција“, што во организација на Европската ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Европа е најдобрата мотивација за економски раст, за странски директни инвестиции и за намалување на невработеноста, порача премиерот Зоран Заев на форумот ...
| | веќе видена | слични

Инфраструктурните проекти во патниот, железничкиот и енергетскиот сектор денеска беа претставени на инвестициски форум организиран од ЕБОР во Брисел. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Делегација на Владата што ја сочинуваа заменик претседателот во владата задолжен за координација со економските ресори Кочо Анѓушев и министерот за финансии ...
| | веќе видена | слични

Постигнатиот политички успех на политички план е одлична база за поинтензивен економски раст и развој, било оценето на денешниот форум во Брисел во ...
| | веќе видена | слични

Останато

На прашањето: дали очекува да почнат лични дисквалификации врз неа и врз дел од обвинителите во тимот како тоа дека против Катица Јанева се водела судска ...
сите 449 | | | веќе видена

Обвинителките Ленче Ристоска и Фатиме Фетаи или кој било обвинител назначен како вршител на должноста не можат да ја преземат функцијата на специјалната јавна ...
сите 436 | | | веќе видена

Поранешниот член на групата „Нокаут“ и нов заменик-министер за економија Кирил Колемишевски, воскресна во политиката преку шарените трибини пред Владата за ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инвеститори заинтересирани за пругата кон Албанија, патот кон Косово и гасоводот кон Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: