Paris – The city of glamour – најновото од H&M

Paris – Je t’aime е насловен најновиот едиторијал на H&M за нивното последно есенско издание во магазинот. Во градот на гламурот тие од својата последна колекција ни покажуваат неколку различни варијанти и стилови и како облеката да ја комбинираме на различен начин. Се што ни е потребно се само неколку основни парчиња, а другото со тренди облека ќе го направите по ваш стил. Уловени најдобрите кадри од овој град и манекенката Bette Franke го доловуваат гламурот на овој едиторијал па погледнете го.
| | веќе видена | слични
2 копии

Од The New York Times уште во февруари ја најавија намерата да го применуваат своето издание во International New York Times, надевајќи се дека така ќе го зголемат бројот на читателите надвор од САД, како и дека ќе привлечат повеќе огласувачи. Настанот на применувањето ќе го одбележи објавувањето на специјален додаток од 24 страници од 14-ти октомври, со ретроспектива на големите теми коишто овој дневен весник ги покривал изминатите 125 години. Од следниот ден, 15-ти октомври, меѓународното издание ќе се гледа на интернет страницата и апликациите за мобилните телефони на The New York Times на кој сегашните претплатници на International Herald Tribune ќе имаат пристап. Првиот број на весникот е издаден во октомври 1887 година под насловот The Paris Herald, како европско издание на The New York Herald. По затворањето на вториот во 1966 година The New York Times и The Washington Post влегоа во сопствеништво и весникот во 1967 година го зема досегашното име International Herald Tribune. Од 1991 година The New ...
| | веќе видена | слични

Весникот International Herald Tribune, меѓународното издание на The New York Times, ќе го промени името на 15-ти октомври, се вели во соопштението објавено во вторникот во пораката до читателите. Од The New York Times уште во февруари ја најавија намерата да го применуваат своето издание во International New York Times, надевајќи се дека така ќе го зголемат бројот на читателите надвор од САД, како и дека ќе привлечат повеќе огласувачи. Настанот на применувањето ќе го одбележи објавувањето на специјален додаток од 24 страници од 14-ти октомври, со ретроспектива на големите теми коишто овој дневен весник ги покривал изминатите 125 години. Од следниот ден, 15-ти октомври, меѓународното издание ќе се гледа на интернет страницата и апликациите за мобилните телефони на The New York Times на кој сегашните претплатници на International Herald Tribune ќе имаат пристап. Првиот број на весникот е издаден во октомври 1887-ма година под насловот The Paris Herald, како европско издание на The New York Herald. По ...
| | веќе видена | слични

Останато

Членките на Советот за соработка во Персискиот Залив (ГЦЦ), што го сочинуваат арапските монархии од регионот, започнаа со зајакнати безбедносни патроли во ...
сите 166 | | | веќе видена

Стево Пендаровски веќе ги постави кадровските основи на неговиот кабинет. Генерален секретар на претседателската служба е досегашниот владин портпарол Миле ...
сите 214 | | | веќе видена

Пресреќна сум што фотографијата фантатстично се вклопи во пораката на песната – биди горда со она што си! Не давај никој да ти ги сосече крилјата!, раскажува ...
сите 258 | | | веќе видена

Тамара Тодевска која со песната „Proud“ го освои осмото место на евровизиското финале во Тел Авив, што е најголем успех за земјава досега на Евросонг, вечерва ...
сите 211 | | | веќе видена

Слушајќи го претседателот на САД, Доналд Трамп, тој практично звучи како отпадник во сопствената администрација: осамен службеник подготвен да прифати дека ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на мандатно – имунитетната комисија Павле Богоевски ќе ја води комисиската расправа за одземање на пратеничкиот мандат на поранешниот премиер ...
сите 199 | | | веќе видена

Цената на нафтата на светските берзи порасна на 73 долари за барел поради намалувањето на понудата и загриженоста поврзана со нов можен прекин на испораката од ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Paris – The city of glamour – најновото од H&M

Од:
До кого (е-маил):
Порака: