Paris – The city of glamour – најновото од H&M

Paris – Je t’aime е насловен најновиот едиторијал на H&M за нивното последно есенско издание во магазинот. Во градот на гламурот тие од својата последна колекција ни покажуваат неколку различни варијанти и стилови и како облеката да ја комбинираме на различен начин. Се што ни е потребно се само неколку основни парчиња, а другото со тренди облека ќе го направите по ваш стил. Уловени најдобрите кадри од овој град и манекенката Bette Franke го доловуваат гламурот на овој едиторијал па погледнете го.
| | веќе видена | слични
2 копии

Од The New York Times уште во февруари ја најавија намерата да го применуваат своето издание во International New York Times, надевајќи се дека така ќе го зголемат бројот на читателите надвор од САД, како и дека ќе привлечат повеќе огласувачи. Настанот на применувањето ќе го одбележи објавувањето на специјален додаток од 24 страници од 14-ти октомври, со ретроспектива на големите теми коишто овој дневен весник ги покривал изминатите 125 години. Од следниот ден, 15-ти октомври, меѓународното издание ќе се гледа на интернет страницата и апликациите за мобилните телефони на The New York Times на кој сегашните претплатници на International Herald Tribune ќе имаат пристап. Првиот број на весникот е издаден во октомври 1887 година под насловот The Paris Herald, како европско издание на The New York Herald. По затворањето на вториот во 1966 година The New York Times и The Washington Post влегоа во сопствеништво и весникот во 1967 година го зема досегашното име International Herald Tribune. Од 1991 година The New ...
| | веќе видена | слични

Весникот International Herald Tribune, меѓународното издание на The New York Times, ќе го промени името на 15-ти октомври, се вели во соопштението објавено во вторникот во пораката до читателите. Од The New York Times уште во февруари ја најавија намерата да го применуваат своето издание во International New York Times, надевајќи се дека така ќе го зголемат бројот на читателите надвор од САД, како и дека ќе привлечат повеќе огласувачи. Настанот на применувањето ќе го одбележи објавувањето на специјален додаток од 24 страници од 14-ти октомври, со ретроспектива на големите теми коишто овој дневен весник ги покривал изминатите 125 години. Од следниот ден, 15-ти октомври, меѓународното издание ќе се гледа на интернет страницата и апликациите за мобилните телефони на The New York Times на кој сегашните претплатници на International Herald Tribune ќе имаат пристап. Првиот број на весникот е издаден во октомври 1887-ма година под насловот The Paris Herald, како европско издание на The New York Herald. По ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 314 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 361 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 49 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 236 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на Фејсбук, обвини дека власта, и покрај ветувањата, сеуште нема најдено решение за рестартирање на ...
сите 57 | | | веќе видена

Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија, истакна премиерот Зоран Зав во интервју за Алсат-М, посочувајќи на примерот со поранешниот хрватски премиер Иво ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Paris – The city of glamour – најновото од H&M

Од:
До кого (е-маил):
Порака: