Not For Men

Paris – Je t’aime е насловен најновиот едиторијал на H&M за нивното последно есенско издание во магазинот. Во градот на гламурот тие од својата последна колекција ни покажуваат неколку различни варијанти и стилови и како облеката да ја комбинираме на различен начин. Се што ни е потребно се само неколку основни парчиња, а другото со тренди облека ќе го направите по ваш стил. Уловени најдобрите кадри од овој град и манекенката Bette Franke го доловуваат гламурот на овој едиторијал па погледнете го.
сите 4 | | | веќе видена

Најновиот број на рускиот Allure го краси Irina Shayk, а улогата да биде секси бомба за оваа убавица е секогаш лесна. Облечена на секоја фотографија во црвено и придружена со двајца машки модели ( Jordan and Zac Stenmark ) Irina Shayk изгледа заносно. Погледнете ја како совршено си ја игра својата улога на Lady in Red.
сите 3 | | | веќе видена

Започна и модната недела во Лондон, а можеби една од најочекуваните ревии секоја сезона е токму ревијата на Burberry Prorsum . Познати по нивните обожувани мантили и впечатливи здолништа тие секоја сезона знаат да не изненадат со некој новитет. Ако минатата сезона фаворите беа нивните метални мантили и пеплум здолништа, тогаш со сигурност оваа сезона пастелните мантили слатки и романтични и здолништата од тантела ќе бидат фаворит помеѓу модните следбеници. Целата колекција изгледа како некое мало богатство од слатки во розови, крем и минт нијанси, додека изненадување прават само неколку модели со точки и риги, но кои повторно се вклопуваат во целата идеја за романтизам. Тантелата е главниот материјал на оваа колекција и затоа секое парче облека изгледа толку посебно и луксузно. Исто така сите модели ја следат линијата на женското тело и посебно ги истакнуваат сите атрибути. Зарем нема жена која не би посакала за себе едно вакво парче облека од тантела во пастелен тон.
| | веќе видена

Денес сме расположени за нешто невообичаено, па токму затоа ви препорачуваме маникир кој се состои од 4 дезени на двете раце. Во зависност од тоа со која рака сте поспретни, така и распоредете ги дезените според тежината. Потребно ви е розов лак и две нијанси на син за да ги доловите 80-тите години од минатиот век на вашите нокти. Тригалоници и цик – цак линии на едната рака и точки и леопрадов дезен на другата, маникирот е готов, а вие сте подготвени за забава. Погледнете ги и другите неодоливи маникир дезени за сезоната есен/зима 2013.
| | веќе видена

Плетенката со четири прамени изгледа одлично, па се одлучивме да побараме некои нејзини варијации. Таа изгледа одлично направена на страна и прицврстена со шноли на половина пуштена коса. Нејзиниот нерегуларен изглед ќе ви даде посебен шарм. Откако научивме како се плете плетенка во плетенка , ајде да ги погледнеме сите верзии на плетнеката со 4 прамени. Земете два еднакви прамени од вашата коса, а потоа поделете ги на по два дела. За полесно да ви ја објасниме оваа плетенка, замислете го секој прамен како одделна секција со броеви од 1 до 4 од лево кон десно. Префрлете ја 2 преку 1 (десно преку лево) и 4 преку 3 (повторно десно преку лево), а потоа префрлете ја 1 преку 4 во центарот (тоа е лево преку десно со двете нови средни секции). Правете го ова до крајот на косата, врзете со ластиче и прицврстете го крајот со црни шноли под преостанатиот дел до косата. Запомнете го начинот така што на глас ќе си повторувате десно преку лево, десно преку лево, па лево преку десно. Земете два еднакви прамени од вашата ...
сите 5 | | | веќе видена

Кога ќе добиете покана за состанок преку СМС (да не споменувам преку Facebook), сигурно и вам кожата ви се ежи, па се запрашувате како можеше куцањето да го замени телефонскиот повик? Дали во време на секстинг ваквата покана за состанок ве чуди? И пред да почнете да мечтаете за сите тие старомодни кавалери, официјални покани за игранки и убави манири од минатиот век, погледнете само како жените биле воспитувани во тоа време. Сепак ќе мора да признаеме дека има некои делчиња од советите кои би ги задржале и денес. Ако ова е цената за неговата љубов, дали вие девојки би ја платиле? Дури и да умирате од здодевност, говорете 3 часа за неговиот омилен фудбалски тим. Ваша работа е немо да климате со главата кога тој ќе објаснува колку добар спортист би бил ако некогаш започнел да се занимава со фудбал. Оваа фотографија која на прв поглед ви изгледа како непријатен миг кој не би требало да биде уловен со фотоапаратот, најверојатно е верзија на денешното преправање во кафуле со момчето дека сте секси странци. Да, ...
| | веќе видена

Сигурно и вие уште како мала сте сонувале за денот кога ќе бидете раскошна принцеза во волуменозна бела тоалета и за сите детали околу тој ден. Секоја свадба е уникатна, но поради важноста на настанот се појавија одредени клишеа, поради кои свадбата се повеќе станува стандард протокол без индивидуален печат. За да го избегнете тоа персонализирајте го овој настан со уникатни декорации и додатоци. За вашата свадба да биде едно незаборавно искуство за сите, вазните заменете ги со издлабен ананас кој ќе го наполните со цвеќиња, наполнете теглички со вода и ставете свеќички што ќе пловат, додадете конфети на салфетките и што уште не. Еве некои интересни идеи:
сите 2 | | | веќе видена

Половина од забавата на модната недела пролет 2014 во Њујорк ни беше гледањето на фотографии од познатите во првите редови и шминката и фризурата која тие ја одбрале за себе. Една од нашите омилени модни икони е актерката Jessica Alba , па токму затоа се одлучивме за нејзиниот драматичен изглед на модното шоу на Diane von Furstenberg. Таа како да не може да погреши кога е модата во прашање, но овој пат не сме сигурни дали овој висок француски твист ќе ве освои и вас. Модернистички и помалку несреден, тој е одличен избор за едно нејзино поинакво издание. Дали ви се допаѓа вам? Еве уште неколку фризури со кои Alba се има појавено низ годините:
сите 6 | | | веќе видена

„Хмм… Забавата допрва започнува!“ Доста ни беше од стратегиите за говорот на телото, начинот на смешкање и темите за успешен прв состанок , ајде овој пат да се свртиме од другата страна и да го пронајдеме најлесното сценарио како да му приредите состанок од кошмарите. Зборувајте колку сте очајна за да пронајдете момче, за да пронајдете било кој да ве сака. Бидете многу интензивни, исплашете го до смрт. Опишете го вашиот совршен состанок. Нека биде уникатно, никогаш да не заборави. Викнете неколку пријатели ненадејно да упаднат на состанокот. Споредувајте го состанокот со оној замислениот со вашиот идол. Порачајте чудна храна да му биде дури непријатно да ве гледа како јадете. Пронајдете било каква причина и плачете на состанокот. Критикувајте ги другите парови кои се дојдени во локалот на состанок. Навредете се за некоја ситница и покажете му ја лавицата во себе. Јадете си, наместо да разговарате со него. Пред да се разделите, гласно признајте дека бевте неговиот најголем демнач.
| | веќе видена

Од 5 до 15 септември на црвениот тепих на 38то издание на Интернационалниот филмски фестивал во Торонто ќе зачекорат многу од холивудските ѕвезди. The Fifth Estate е филмот кој ќе го отвори фестивалот оваа година. На програмата се закажани 366 филмови од 70 различни земји. Ова се ѕвездите кои до сега зачекорија на црвениот тепих
сите 2 | | | веќе видена

Ако обожавате плетенки ова е вистинската работа за вас. Интересна романтична фризура која можете да ја направите во неколку чекори, а е одлична и за дневна и за вечерна комбинација. Поделете ја косата на три дела, а од средниот врзете опавче. Од левиот и десниот дел направете по две плетенки (така што вкупно ќе имате 4) и како што е прикажано на сликата вметнете ги околу опавчето. Од опавчето направете плетенка, свиткајте ја навнатре и прицврстете со шноли.
| | веќе видена

Нешто слично на вистинското ремек дело на Mondrian, но со многу повеќе сјај и светки. Многу, многу повеќе. Ова е едно интересно анимирано упатство за неверојатни, светкави мозаик нокти. 1 Ставете лак на секој нокт, така што ќе ги опфатите сите три различни бои. 2 Потоа поставете ленти за да ги направите формите на деловите од „мозаикот“ 3 Секој дел бојадисајте го со различна боја. Бојадисајте и еден дел во бела боја за поголема драматичност. 4 Почекајте лакот за нокти да се исуши, па извадете ги лентите. Премачкајте го безбоен лак.
сите 2 | | | веќе видена

Знам дека некогаш сте уморни и би сакале да го поминете денот во кревет, со омилениот филм и сладолед од чоколадо, но тоа нема да ви донесе ништо друго освен вишок килограми и многу калории. Ако немате доволна инспирација и мотивација за вежбање, погледнете ги овие 22 фотографии. Можеби некоја од нив ќе „запали,“ па ќе станете да правите стомачни.
| | веќе видена

Можат да ви послужат како инспирација, а може и комплетно да ги копирате. Секоја од нив има свој уникатен стил, а тие се дами кои минатата недела фасцинираа. Без разлика дали за работи за нивниот фустан, целосниот изглед, беспрекорната шминка или фантастичната фризура, еве ги најдобрите 5 изгледи од минатата недела. Кој е вашиот фаворит?
| | веќе видена

Инспирирани од дождот, есенските бои и листовите, погледнете го ова видео упатство и направете си вакви есенски нокти. Ставете безбоен лак, а потоа премачкајте ги ноктите со беж лак. Со тенка четка или стапче, почнете да ги цртате листови. (не мора да цртате цели листови, доволно е и половина) Листовите цртајте ги во бои по избор (зелена, црвена, портокалови, кафеава, жолта) Откако ќе се исушат, со тенка четка земете повторно од беж лакот и почнете да ги исцртувате листовите во внатрешноста (како на видеото) Кога ќе се исушат ноктите, премачкајте со безбоен лак
сите 2 | | | веќе видена

Пролетната колекција на Michael Kors за сезоната пролет 2014 изобилува со неутрални парчиња што можете да ги вметнете во секојдневните и деловните комбинации . Сите 5 предлог изгледи се одлични за на пролет, но само со еден пар хулахопки можете да ги носите и во поладните месеци. Она што е најдобро во колекцијата на Kors и парчињата како дел од неа е нивната долготрајност. Истите комбинации би биле добри и во 40тите и 70тите години, а се одлични и денес. Еве ги 5те предлози за инспирација. На капутот додајте само кожен ремен и подготвени сте. Неверојатно брзо и шик! Ваквиот тип на здолниште може да ви се најде во деловните комбинации. Комбинирајте кафена со сина или крем боја. Одлична идеја за фустан за на работа. Романтичен, лежерен и со карнери, но сепак доволно примерен за во канцеларија. Сигурно веќе имате слични парчиња дома, па еве идеја како да ги искомбинирате. Кога веќе зборуваме за разнообразност – секое парче од оваа комбинација можете да го носите и на работа, нели?! Што мислите за пролетната ...
сите 3 | | | веќе видена

Брендираната облека се повеќе може да се забележи дека се дизајнира со минимизирани логоа и иницијали на самите креатори. Дали вам ви се допаѓа да носите Louis Vuitton чанта чии букви оддалеку ќе се читаат или можеби изгравирани ситно на само една метална плочка е право на избор. Но Alexander Wang кој што е носталгичен по модата во 90тите за која вели дека тогаш била позабавна и не се сфаќала толку сериозно реши на својата последна колекција прикажана во Њујорк своите иницијали да ги вметне насекаде и доволно впечатливи и од далеку. Дали вам ви се допаѓа ваквиот начин на себе промовирање и истакнување на брендот и етикетата?
| | веќе видена

Никогаш не верував дека ќе доживеам да кажам дека едвај чекам да дојде есен, но овие температури се подносливи исклучиво ако сте покрај вода, а тоа не секогаш е возможна опција. Па ако и вие како мене, наместо во дречливи и неон нијанси предвреме почнавте да го гледате светот во кафени и топли бои, тогаш сигурно ќе ви се допадне оваа галерија од фотографии што ќе ви послужат како инспирација за нов декор во домот. Ова е најевтината, најприродната, 100% еколошка идеја за да го освежите ентериерот и да внесете есенска свежина, треба само да соберете суви лисја од двор или било кој парк. Декорирајте ја масата, свеќите, направете украси што ќе ги закачите на прозорите, пополнете некоја стаклена, проѕирна ваза и комбинирајте ги со тикви.
сите 3 | | | веќе видена

8 начини како да ги искористите благодатите на ова енергетско богатство. Чиа семките потекнуваат од времето на древните Маи. Името на ова растение значи сила. Долго време луѓето го користеле за подобрување на енергијата и здравјето. За 8 до 10 палачинки Потребно: 140гр брашно 70гр. овес 250мл. млеко 1 јајце 1 лажица канола масло 2 лажици мед ½ лажица зачин од тиква во прав 1 ½ лажица прашок за печиво ¼ лажица сол 1 лажица чиа семки Сируп или прелив по желба Подготовка: Ставете ги во сад јајцата, млекото и маслото и убаво мешајте. Во друг сад ставете ги брашното, овесот, зачинот од тиква, прашокот за печиво и солта. Содржината од вториот сад префрлете ја во првиот. Додадете мед и мешајте додека не се соединат. На крај додадете ги чиа семките и уште мешајте. На веќе загреана тава, ставајте од смесата за палачинки. Сменете ја страната на палачинката кога ќе се зарумени. Сервирајте со сируп или прелив и чиа семки. Одлична комбинација за неделно утро заедно со јогурт, млеко или сладолед. Потребно: 140гр. овес 2 ...
сите 4 | | | веќе видена

next