Антибиотици се пијат и кога треба и кога не треба, бактериите стануваат отпорни

Ја реобјавуваме саботната анализа првично објавена на 16 декември 2017 Македонците пијат антибиотици три пати повеќе отколку жителите на северна Европа, но ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Постапката за одобрување и ставање во промет на ветеринарните лекови ќе се скрати од 210 на 30 дена, а ветеринарните веледрогерии бесплатно ќе ги добиваат ...
| | веќе видена | слични

Поедноставување на процедурите за добивање одобренија за лекови кои се користат во ветеринарството, поевтинување на постапката за одобрување на лековите за ...
| | веќе видена | слични

Поединечни животни почнаа да ги менуваат навиките и се повеќе стануваат „ноќни птици“ за да го избегнат притисокот на човечкото влијание во своите живеалишта, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Најмоќната земја-членка на Европската Унија, Германија, реши целосно да се вложи за успех на референдумот. Министерот за Европа, Михаел Рот, во краткиот ...
сите 91 | | | веќе видена

Вардар ја продолжи победничката серија во СЕХА Газпром лигата со триумфот над Стеауа Букурешт, 27-21 (15-11), истовремено поставувајќи нов клупски рекорд. ...
сите 122 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 123 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Антибиотици се пијат и кога треба и кога не треба, бактериите стануваат отпорни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: