Рецепти за лош слух

Доколку сте приметиле дека не слушате добро, освен посетата на лекар и користење на лекови, можете да користите и природни лекови, кои ќе ви ги напишаме во овој текст. Мешавина од цимет и мед Направете мешавина од цимет и мед.Со оваа мешавина, два пати дневно, намачкајте ги ушите, наутро и навечер. Комбинација од зелен чај и капки од црно вино Антиоксидансите кои ги поседуваат овие напитоци, имаат заштитно дејство на ушите. Измешајте еднакви количини од зелен чај и црно вино и ставајте по две капки од мешавината, наутро и навечер. Капки од лук Се пржат 5 чешниња лук во 30мл маслинов зејтин на тивко, едно десетина минути. После тоа, исцедете ја течноста и ставајте од 3-4 капки во ушите.
| | веќе видена | слични

На сите ни е јасно дека ова е период во кој царуваат вирусите и настинките. Сценарио добро познато, течење на нос, главоболка, болно грло. Народните лекови со причина се користат со векови – тие докажано помагаат во ублажувањето на симптомите и го скратуваат трањето на болеста. Најдобрата работа е што тие сигурно се наоѓаат во вашата кујна, а се што треба да е да го подготвите напитокот кој делува антивирусно и антибактериски, а освен тоа има и благотворно дејство на иритирана слузница. Потребни ви се само мед и цимет. Во 100 мл млака вода измешајте една лажица мед и две лажици цимет во прав. Мешајте додека медот не се стопи. Напивката пијте ја два пати во денот, најдобро е три дена по ред.
| | веќе видена | слични

Носот ви тече, имате главоболка и кашлица… Ова сценарио ни е добро познато со оглед на тоа што во просек грипот нè фаќа три пати годишно. Оваа состојба, што може да трае и до девет дена, може да ја спречите со неколку паметни трикови. Народните лекови со причина се користат со векови, тие докажано помагаат во ублажувањето на симптомите и времетраењето на болеста. Најдобрата работа е што потребните намирници ги имате во вашата кујна, а вие треба само да ја подготвите напивката што делува антивирусно и антибактериски. Во еден децилитар млака вода додадете една лажичка мед и две лажички цимет во прав. Промешајте додека медот не се растопи и пијте од напивката два пати на ден, три дена по ред. Почнете да пиете повеќе вода, чаеви и цеден портокал. Ова ја ублажува главоболката и затнатиот нос, но во борбата против настинката ќе ви помогне и чаша топла вода во којашто ќе додадете пола лажичка сол. Гаргарата со солена вода ќе го намали воспалението и го олеснува искашлувањето.
| | веќе видена | слични

Народните лекови со причина се користат со векови, бидејќи е докажано дека помагаат во ублажување на симптомите и го кратат времето на траење на болеста. Најдобрата работа е што овие производи веќе ги имаме во кујната, а се што треба да се направи е да се подготви пијалокот кој десјтвува антибактериски и антивирусно. Потребно е: Мед Цимет Вода Подготовка: Измешајте една лажичка мед и две лажици цимет во прав. Измешајте 100 мл млака вода, се додека медот не се истопи. Пијалокот најдобро е да се пие два до трипати на ден, три дена последователно.
| | веќе видена | слични

Експертите тврдат дека со паметни трикови можете да ја спречите или барем значително да ја скратите настинката. Еве како со само две клучни состојки ќе ја победите оваа состојба… Народните лекови со причина се користат со векови бидејќи е докажано дека помагаат во ублажувањето на симптомите и скратувањето на траењето на настинката. Најдобра работа е што тие веќе се наоѓаат во вашата кујна, а се што треба да направите е да подготвите напиток кој делува антивирусно и антибактериски, а освен тоа има благотворно дејство на иритираната слузница. Потребно е: – мед – цимет – вода Подготовка: 1. Измешајте една лажица мед и две лажици цимет во прав 2. Помешајте ги со 1 дл млака вода, се додека не се соединат. 3. Напитокот е најдобро да го пиете два пати на ден, три дена последователно.
| | веќе видена | слични

Останато

Која доби убедлива поддршка со 408 гласови од вкупно 519 делагати на вчерашната конвенција во Струга. Укинување претседателските привилегии, формирање на ...
сите 169 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 192 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти, а тројца од нив се во критична состојба. Останатите 15 пациенти се во стабилна ...
сите 209 | | | веќе видена

Вршителот на должност министер за одбрана на САД, Патрик Шенахан изјави синоќа дека се уште не утврдил колку финансиски средства од Пентагон ќе пренасочи за ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рецепти за лош слух

Од:
До кого (е-маил):
Порака: