Хелена Роза ќе влезе во реално шоу во Нов Зеланд?

2 копии

По освојувањето на победа во "Задруга", Кристина Кија Кокар ја издаде првата песна во нејзиниот живот "Јас не се враќам на старо". Во тоа време, многумина ...
| | веќе видена | слични

Од денес почнува најголемото ријалити шоу во регионов, Задруга 2 на ТВ Пинк, и најголемо е во секоја смисла. Учествуваат 52 натпреварувачи, кандидати за големи ...
| | веќе видена | слични

Во сценската инсталација претставени се Венеција, Фиренца и Ница. Целиот простор го опкружуваат водени површини, одтајмери, уметнички дела. Српските медиуми ...
| | веќе видена | слични

Еден од најголемите фолк-пејачи на овие простори, Шабан Шаулиќ проговори што навистина мисли за шоута од типот на „Задруга“. Пејачот не се штедеше ни во ...
| | веќе видена | слични

Кралот на народната музика, отворено и бес цензура рекол што мисли за учесниците во реалити.Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ смета дека во реалити ...
| | веќе видена | слични

Останато

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

Продолжува максималниот ефект на ракометарите на Вардар на средбите со шведски Кристијанштад, откако вечерва во СЦ „Јане Сандански“ црвено-црните триумфираа со ...
сите 153 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 69 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хелена Роза ќе влезе во реално шоу во Нов Зеланд?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: