Уште една гигант компанија отпушта 450 работници

8 копии

Меѓународен Балкански универзитет и Халкбанк АД Скопје со цел да помогнат во едуцирање на младите создадоа заеднички производ – Студентски кредит со 0% камата ...
| | веќе видена | слични

Каматата за целиот период би била субвенционирана од страна на универзитетот, а клиентите би имале обврска за редовно сервисирање само на главницата во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште една гигант компанија отпушта 450 работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: