Се уредува зеленилото во Охрид

Валандово ќе ја уредува и облагородува патеката до манастирот Св. Ѓорги кое станува се поатрактивно место за излети и рекреација. Се планира проширување и ...
| | веќе видена | слични

Градежни екипи работат на комплетно расчистување и поплочување на недозавршениот дел од пешачко-велосипедската патека, на потегот од каналот „Студенчишта“ кон ...
| | веќе видена | слични

Општина Кисела Вода денес спроведува акција за чистење и косење на тревните површини на трим патеката, од игралиштето Вембли до бул. Србија. Активностите на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Павле Богоевски веќе нема кредибилитет да ги претставува граѓаните во Собранието на Република Македонија и заради тоа мора да си поднесе неотповиклива оставка, ...
сите 308 | | | веќе видена

Престижниот Форбс со пофални зборови за нашата претставничка на Евровизија, Тамара Тодевска. Тие истакнаа дека со нејзиниот одличен настап ја направија ...
сите 239 | | | веќе видена

Данкан Лоренс и ја донесе победата на Холандија на Евросонг и тоа по цели 44 години. Интересно е дека пред финалето кладилниците на 24 – годишниот Холанѓанец ...
сите 307 | | | веќе видена

Времето во земјава е сончево со умерена облачност, со услови за краткотраен дожд на северозапад.Во Скопје времето е претежно стабилно и суво.Од четврток ...
сите 205 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се уредува зеленилото во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: