Турција се надева дека администрација на Трамп „ќе ја исправи грешката“

3 копии

Турција се надева дека новата американска администрација предводена од Доналд Трамп „ќе ја исправи грешката“ која ја направи Вашингтон кога договори ...
| | веќе видена | слични

Турција ќе ја продолжи борбата со Курдската работничка партија (ПКК) на своја територија, изјави денеска турскиот премиер Бинали Јилдерим, кој се наоѓа во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шпанската полиција синоќа ги соопшти имињата на осомничените Мароканци за нападите изведени во Барселона и Камбрилс, во кои 14 лица го загубија животот и ...
сите 367 | | | веќе видена

Велешани сѐ уште не веруваат во тоа што се случило во нивниот град, на улицата „Коле Цветков", рано утрото на 16 август. Едноставно не можат да поверуват дека ...
сите 97 | | | веќе видена

Талат Џафери го оправда незаконското гласање на пратениците на парламентарното мнозинство така што го изманипулира Законот за Собрание. И покрај мислењето на ...
сите 40 | | | веќе видена

Осум лица се повредени кога непознат маж со нож нападнал минувачи во рускиот град Сургут.Како што навеле сведоци на настанот, полицијата го убила напаѓачот, ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турција се надева дека администрација на Трамп „ќе ја исправи грешката“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: