Трета награда за ученичката Сандра Костадинова на Детските Рацинови средби 2018

08.11.2018 Голем успех за ученичката Сандра Костадинова од ОУ „Никола Карев“ на Детските Рацинови средби што во чест на поетот и револуционер Кочо Рацин ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Литературниот клуб „Китка“ денес го прослави првиот роденден, со пригодна свеченост во градската библиотека при Центарот за култура „Кочо Рацин“ во Кичево. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 160 | | | веќе видена

Ова тесто е готово за десет минути излегува меко, не се лепи за раце, добро се меси и што е најважно – не се распаѓа. 4 шолји од 2 дл брашно 2 лажици шеќер ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трета награда за ученичката Сандра Костадинова на Детските Рацинови средби 2018

Од:
До кого (е-маил):
Порака: