“Св.Злата Мегленска“ со традиционалниот концерт „Божик-Слава“ в недела


Хорот „Св. Злата Мегленска“ на 7 јануари ќе го одржи традиционалниот концерт „Божик - Слава“ по повод празникот Христово раѓање - Божик. Солисти ќе бидат Билјана Стафансон од Шведска и Лилјана Јовановиќ од Србија.Концертот ќе се одржи во црквата „Пресвета Богородица“ од 19.30 часот. На концертот на хорот „Св. Злата Мегленска“, кој го води диригентката Летка Димовска-Полизова, ќе гостуваат мешаниот хор „Rozafaexpression“ од Скадар, Албанија, и мешаниот хор „Про арс“ од Скопје.
| | веќе видена | слични

На концертот на хорот „Св. Злата Мегленска“, кој го води диригентката Летка Димовска-Полизова, ќе гостуваат мешаниот хор „Rozafaexpression“ од Скадар, Албанија, и мешаниот хор „Про арс“ од Скопје. Солисти ќе бидат Билјана Стафансон од Шведска и Лилјана Јовановиќ од Србија. Концертот ќе се одржи во црквата „Пресвета Богородица“ од 19.30 часот. /МИА
| | веќе видена | слични
8 копии

Женскиот хор „Св. Злата Мегленска“ вечер ќе го одржи традиционалниот концерт „Божик - Слава“ по повод празникот Христово раѓање - Божик. На концертот на хорот „Св. Злата Мегленска“, кој го води диригентката Летка Димовска-Полизова, ќе гостуваат мешаниот хор „Rozafaexpression“ од Скадар, Албанија, и мешаниот хор „Про арс“ од Скопје. Солисти ќе бидат Билјана Стафансон од Шведска и Лилјана Јовановиќ од Србија.Концертот ќе се одржи во црквата „Пресвета Богородица“ од 19.30 часот.
| | веќе видена | слични

Традиционален божиќен концерт на хорот „Св. Злата Мегленска“ вечерва, недела 7 јануари, во црквата „Пресвета Богородица“. Женскиот хор „Св. Злата Мегленска“ вечер ќе го одржи традиционалниот концерт „Божик - Слава“ по повод празникот Христово раѓање - Божик. На концертот на хорот „Св. Злата Мегленска“, кој го води диригентката Летка Димовска-Полизова, ќе гостуваат мешаниот хор „Rozafaexpression“ од Скадар, Албанија, и мешаниот хор „Про арс“ од Скопје. Солисти ќе бидат Билјана Стафансон од Шведска и Лилјана Јовановиќ од Србија. Концертот ќе се одржи во црквата „Пресвета Богородица“ од 19.30 часот.
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, соопштил дека пратениците ќе гласаат за ратификување на Преспанскиот договор со Македонија до крајот на ...
сите 540 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 71 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш имаат порно филм кој секој момент може да се појави во јавност. Пејачката и нејзиниот љубовник се снимале за време на секс во ...
сите 170 | | | веќе видена

По повеќемесечно натегање пратениците од власта и од опозицијата успеаја да постигнат компромис и по скратена постапка го донесоа новиот антикорупциски закон, ...
сите 99 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Св.Злата Мегленска“ со традиционалниот концерт „Божик-Слава“ в недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: