За Тамара, пеачката на химна и за нас


По повод последните настани кои кулминираа со скандалот со химната која ја пееше Тамара Тодевска, со свој осврт се јави и професорката Катица Ќулавкова. Го ...
| | веќе видена | слични

Дека химните, често се интонираат во согласност по скратена временска рамка доказ е и следното видео, кога пред дузина македонски претставници на Владата, ...
| | веќе видена | слични

Академик Катица Ќулавкова со прецизна дијагноза на македонските фрустрации од долгогодишните погрешни политики на националните и партиските елити. Таа дава ...
| | веќе видена | слични

Систематското и системско непочитување, изневерување и ревизија на Преамбулата на Уставот на Р Македонија со Амандманите од 2001 и со бројни други уставни и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дали само инсистирањето на ДУИ за Албанец премиер ги кочи преговорите меѓу СДСМ и ДУИ за формирање влада, или има посреди и други недораззбирања. Фактор го ...
сите 634 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 204 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За Тамара, пеачката на химна и за нас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: