Цеца повторно на обвинителната клупа во Србија

2 копии

Фолк пејачката Светлана Ражњатовиќ по три недели домашен притвор, би требало во вторник да го напушти својот дом и заедно со зетот Предраг Оцоколиќ да седне на обвинителната клупа на Основниот суд во Белград. Пејачката и нејзиниот зет во вторник ќе се најдат на суд, поради обвинението за насилничко однесување за кое им се заканува казна затвор од пет години. Станува збор за судирот кој пред четири години се случи помеѓу Цеца и нејзиниот зет со директорот на ФК „Млади пролетер“, Александар Оларевиќ, кој против нив поднесе кривична пријава. Иако Оларевиќ ја повлече кривичната пријава, откако во медиумите беше објавено дека на пејачката и нејзиниот зет ќе им се суди поради насилничко однесување, но обвинителството сепак остана со своите обвинувања. Цеца и нејзината сестра веќе ја отслужуваат и казната домашен притвор која им беше изречена на 23 јуни. Со пресудата на вишиот суд во Белград, во основа на спогодба за признавање на вината која цеца ја склучи со обвинителството, таа во замена за една година ...
| | веќе видена | слични

Почетокот на судењето на фолк пејачката Светлана Ражњатовиќ и на нејзиниот зет Предраг Оцокољиќ заради насилно однесување е одложен за 24 ноември бидејќи не примиле покана за судење во Првиот основен суд во Белград. Судијката Данијела Кош рекла дека Ражњатовиќ и Оцокољиќ не биле уредно поканети, додека нивните бранители Горан Петронијевиќ и Младен Магдалениќ во допис до судот бараат одложување на судењето, наведувајќи дека се на годишен одмор. На денешното судење дошол оштетениот во таа постапка директорот на клубот “Млад пролетер„ Александар Оларевиќ и уште шест сведоци. За кривично дело насилно однесување предвидена е казна од шест месеци до пет години затвор. Цеца требало да дојде во белградската Палата на правдата да дојде од “домашен затвор“ односно од својот дом на улицата Љутица Богдан во кој престојува околу еден месец без право да го напушта домот освен со посебно одобрение на Вишиот суд во Белград. Вдовицата на Жељко Ражњатовиќ познат како Аркан и нејзиниотзет ќе се најдат на обвинителна клупа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Основниот суд во Белград денес треба да почне судењето на фолк пејачката Светлана Ражњатовиќ и нејзиниот зет Предраг Оцоколиќ поради обвинението за насилничко однесување, за кое им се заканува казна од пет години затвор. Цеца во судот ќе дојде од “домашен притвор“, а на обвинителната клупа ќе седне со нејзиниот зет, а ќе им се суди за судирите од пред четири години со директорот на ФК “Млади пролетер“ Александар Оларевиќ, кој против нив поднесе кривична пријава. Оларевиќ ја повлече кривичната пријава откако во медиумите беше објавено дека на пејачката и нејзиниот зет ќе им се суди поради насилничко однесување, но обвинителството сепак остана со своите обвинувања. Цеца заедно со нејзината сестра почна да ја отслужува казната домашен притвор на 23 јуни. Со пресудата на Вишиот суд во Белград, изречена на основа на спогодба за признавање на вината која Цеца ја склучи со обвинителството, таа во замена за една година домашен притвор и враќање на еден и пол милион евра на државата, призна дека противправно ...
| | веќе видена | слични

Директорот на ФК Млади пролетер, Александар Оларевиќ, ја повелкол кривичната пријава против Цеца и нејзионот зет веднаш штом било објавено во медиумите дека поради него тие ќе одат на суд, но обвинителството останало доследно на обвинението за насилничко однесување Фолк-печката светлана Ражнатовиќ би требало по три недели домашен притвор во вторник, на 19 јули, да го напушти својот дом и заедно со зетот Предраг Оцокољиќ да седне на обвинителна клупа во Основниот суд во Белград. Пред судскиот совет на судијката Даниела Кош Ражнатовиќ и Оцокољиќ би требало да ја дадат својата одбрана по обвинението за насилничко однесување за кое им следи казна до пет години затвор. Всушност, станува збор за случај од пред четири години кога дошло до кавга меѓу Ражнатовиќ и Оцокољиќ од една страна и директорот на ФК Млади пролетер, Александар Оларевиќ, кој против нив поднел кривична пријава. Оларевиќ, меѓутоа, ја повлекол кривичната пријава веднаш штом во медиумите било објавено дека на пејачката и нејзиниот зет поради тоа ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 195 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 252 | | | веќе видена

Имотот во Чешка на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков ја зголемува околноста тој да се даде во бегство, продавајќи го огромниот имот од ...
сите 159 | | | веќе видена

Додека еден дел од познавачите на состојбите смета дека премногу значење ѝ се дава на целата ситуација, со бегството на поранешниот премиер и се занемаруваат ...
сите 124 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 175 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цеца повторно на обвинителната клупа во Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: