Знаевте ли дека има сестра близначка - пред 20 години не освои во серијата „Злобничка“


Венецуелската актерка со хрватско потекло, 44-годишната актерка Габријела Спаниќ се прослави со улогата во серијата „Злобничка“, а многумина не знаат дека убавата актерка има и сестра близначка - Данијела. Венецуелската актерка со хрватско потекло, 44-годишната актерка Габријела Спаниќ се прослави со улогата во серијата „Злобничка“, а многумина не знаат дека убавата актерка има и сестра близначка - Данијела.Данијела е исто така актерка, а интересно е дека и неколку пати се појавила во горенаведената серија, менувајќи ја својата сестра.Овие сестри објавиле фотографија на која позираат заедно, па ги воодушевиле своите фанови.
| | веќе видена | слични

Сестрите инаку се родени како Алисон и Ен Дадоу во Њујорк, а воделе популарно студио за јога на Флорида. Подоцна ги промениле имињата, а во 2015-тата година се преселиле на Хаваите. 39-годишната Александрија Дувал е обвинета дека со автомобилот намерно возела кон карпа за да ја убие својата еднојајчана близначка, по што облекла нејзина тоалета и го заведувала нејзиното момче, кратко по несреќата. Се расправале, а потоа се случила фаталната несреќа Александрија моментално чека судење за убиството на својата сестра Анастасија, кое се случило во 2016-тата година. Сведоците наводно виделе како сестрите се расправаат, а само неколку моменти подоцна се случила страшната несреќа. Александрија го преживеала падот од 60 метри. Партнерот на Анастасија, Федерико Бејли, сведочел на почетокот на оваа недела и открил детали од однесувањето на Александрија во деновите по несреќата, пишува Daily Mail "Ме заведуваше во тоалетата на сестра и" "Почна да се вртка околу мене, беше како да флертува со мене. Седна блиску до мене, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американските пилоти имале час до два за едукација за летање со новиот боинг 737 мах 8 , кој во последната половина година учествуваше во две авионски несреќи. ...
сите 180 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот Совет, Доналд Туск попладнево изјави дека е можно „кусо одлагање“ на повлекувањето на Велика Британија, но само под услов ...
сите 216 | | | веќе видена

Началникот на полицијата во Нов Зеланд, Мајк Буш изјави денеска дека напаѓачот од Красјтчрч имал намера да изврши уште еден напад. Според полицијата, Тарант ...
сите 214 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 186 | | | веќе видена

Како што најавија од опозицискиот Сојуз за Србија (СзС) денеска пред зградата на општина Гроцка, во близина на Белград, се одржа протест со цел разрешување од ...
сите 212 | | | веќе видена

-После подолг временски период, Македонија се врати на вистинската патека на европеизација и демократизација, знаете дека долги години бевме заробена држава, ...
сите 98 | | | веќе видена

Со професорката и идна претседателка на Република Македонија на политичкото собрание на Европската Народна Партија. За интересите на граѓаните,за правдата и ...
сите 128 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека нема најави за нова амнестија. Како што рече Заев, Законот за амнестија на обвинети за настаните од 27 април, беше ...
сите 146 | | | веќе видена

Шефицата на дипломатијата на ЕУ Федерика Могерини изјави дека за лидерите на Западен Балкан постојат две опции – да си постават високи цели или да не направат ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Знаевте ли дека има сестра близначка - пред 20 години не освои во серијата „Злобничка“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: