Жител на Неготино измамил кавадарчанец ветувајќи му работа во Германија

54 годишниот Ф.Н од Кавадарци во полиција пријавил измамник кој му ветил дека ќе му посредува за работа во Германија, му платил 300 евра но од работата немало ...
| | веќе видена | слични

Златното момче од Специјалната Олимпијада, 15 годишниот Филип Петровски чека виза за живот. За неговата судбина зборуваше неговата мајка со надеж дека ...
| | веќе видена | слични

Педесет и четиригодишник од Кавадарци во текот на вчерашниот ден во полиција пријавил дека бил измамен од лице од Неготино. Како што информираат од МВР, ...
| | веќе видена | слични

Кавадарчанец бил измамен за работа. Имено, тој платил околу 300 евра за да му обезбедат работа во Германија, а работа не добил. Оваа информација за МИА ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 157 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жител на Неготино измамил кавадарчанец ветувајќи му работа во Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: