Стандард и Пурс го потврди кредитниот рејтинг на Македонија на „ББ-“, со стабилен изглед

Во извештајот со кој минатата недела агенцијата „Стандард и Пурс“ го потврди кредитниот рејтинг на земјава „ББ-“, со стабилен изглед, одделно внимание ѝ е ...
| | веќе видена | слични
20 копии

Фото: Twitter Aгенцијата Standard and Poor’s соопшти дека го потврдува кредитниот рејтинг на Македонија ББ-, со стабилен изглед. Според извештајот, решавањето ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Извештајот на „Стандард енд пурс“ е позитивен и покажува дека земјава и јавните финансии одат во добра насока, вели министерот за финансии Драган Тевдовски во ...
| | веќе видена | слични

Откако вчера Меѓународната агенција го потврди кредитниот рејтинг на земјава ББ-, со стабилен изглед . Првиот финансиер за следниот период очекува и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

генцијата „Стандард енд пурс“ (“Standard and Poor’s”) соопшти дека го потврдува кредитниот рејтинг ББ- на Македонија, исто како и минатата година. „Стандард ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел ...
сите 281 | | | веќе видена

Според словенечката полиција, напаѓачот од Австралија, Брентон Тарант, кој уби 50-тина муслимани во две џамии во новозеландски Крајстчерч, слетал на аеродромот ...
сите 212 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 185 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, вчера беше помеѓу граѓаните на Гевгелија, каде учестуваше на граѓанска трибина со младите. Пред ...
сите 121 | | | веќе видена

Како што најавија од опозицискиот Сојуз за Србија (СзС) денеска пред зградата на општина Гроцка, во близина на Белград, се одржа протест со цел разрешување од ...
сите 209 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стандард и Пурс го потврди кредитниот рејтинг на Македонија на „ББ-“, со стабилен изглед

Од:
До кого (е-маил):
Порака: