Српски студенти изработија формула со брзина на Ferrari

2 копии
2 копии

Останато

Во изминатите десет дена кризата со коронавирусот повторно ескалираше насекаде на Балканот. Според официјалните податоци во Србија во последните седум дена се ...
сите 201 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека не очекува интервенции во Преговарачката рамка за членство во ЕУ, која е веќе на маса. Нормално е дека во ...
сите 207 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски реагира за објаснувањето на лидерот на СДСМ и експремиер Зоран Заев за вулгарната порака до „шарените“ и коалиционерите во последната ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција посочи дека системот на ротација на медицински персолнал функционира добро, оти се ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Српски студенти изработија формула со брзина на Ferrari

Од:
До кого (е-маил):
Порака: