Во сред сезона охридските плажи нерегулирани

Охрид во екот на сезоната полн со туристи а плажите долж езерото се уште не се издадени под концесија. Договорите им се одамна истечени а постапката за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарските туристички работници се жалат на лошата туристичка сезона. Причина за тоа е што закупците на плажите наплаќаат 10 лева за изнајмување лежалка, па ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шеесет и шест доктори на медицина овој месец го положиле стручниот испит и се стекнале со лиценца за работа од Лекарската комора на Република Македонија, ...
сите 290 | | | веќе видена

Завршува времето на Заев, граѓаните на 15 јули ќе изберат Обнова на Македонија, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од Крива Паланка.„Од она кое ...
сите 588 | | | веќе видена

Предизборната кампања завршува утре во 24 часот кога и официјално почнува предизборниот молк. Уште денеска и утре политичките партии и коалициите учесници во ...
сите 174 | | | веќе видена

Во меѓувреме лидерот на СДСМ Зоран Заев, во интервју за тв 24 не ја негираше автентичноста на бомбите. Според него времето е најдобар демант на ваквите ...
сите 2 | | | веќе видена

На крајот сме од изборната кампања за предвремените парламентарни избори во 2020-тата година. Победата на ВМРО-ДПМНЕ, промената во Македонија е веќе извесна. ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во сред сезона охридските плажи нерегулирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: