Се реконструира стариот пат Охрид Струга

2 копии

По прекин од скоро два часа нормализиран е сообраќајот на патниот правец Струмица-македонско-бугарска граница, информираше портпаролот на СВР Струмиа, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сообраќајна несреќа што се случи денеска во 13:55 минути го прекина сообраќајот на патниот правец Струмица-македонско-бугарска граница. Според информациите од ...
| | веќе видена | слични

Според информациите од портапролот на СВР Струмица Хризантема Рендевска, во сообраќајката учествувале три патнички возила на излезот од селото Дабиле кон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 128 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 208 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Парламентот на Бугарија в среда на пленарна седница треба да го ратификува Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО.Се очекува на ратификацијата на ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се реконструира стариот пат Охрид Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: