Еден од најблиските соработници на Бин Ладен живее и ужива во оваа богата земја


Германскиот „Билд" денеска објави ексклузивна информација за тоа како поранешниот телохранител на Осама Бин Ладен дури 21 година живее во Германија. И не само ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Националниот агент за безбедност, популарно наречен свиркач, Едвард Сноуден, излезе во јавност со ново контроверзно тврдење дека поседува информации со кои ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот телохранител на основачот и идеолошкиот водач на терористичката мрежа Ал Каеда, Осама бин Ладен, идентификуван како Сами А., веќе со години миро со ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот телохранител на Осама бин Ладен живее 21 година во Германија и прима месечно 1.168 евра социјална помош. До ова шокантно откритие се дошло кога ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 227 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево и свежо со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен североисточен ветер. Во Маврово утринската температура ...
сите 264 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еден од најблиските соработници на Бин Ладен живее и ужива во оваа богата земја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: