Манчини: Се надевам дека Гивен ќе остане кај нас

2 копии

Менаџерот на Манчестер Сити, роберто Манчини се надева дека резервниот голман на тимот Шеј Гивен ќе остане на Истландс, покрај големиот интерес што го имаат останатите клубови за него. Ирскиот репрезентативец беше закотвен на клупата на сметка на Џо Харт и од почетокот на новата сезона воопшто не го помириса теренот. Тој е исклучително разочаран од тој факт и сака да си замине од клубот. Италијанскиот стратег сепак сака по секоја цена да го задржи голманот, со оглед на фактот дека тој може да биде исклучително полезен во даден момент. „Се надевам дека Шеј ќе остане кај нас“ , кратко изјави Манчини. Сити денес ја пречекува Астон Вила, откако во текот на викендот забележа многу важна победа над Њукасл со 3-1. Поранешниот тренер на Интер пак призна дека ќе има доста промени во составот. „Ќе има некои промени, не е можно да се игра толку долго време со еден ист тим. Момците се уморни, сепак програмата е многу збиена и интензивна“. „Имаме да одиграме четири дуели во рамките на 10 денови, тоа е неверојатно. ...
| | веќе видена | слични

Менаџерот на Манчестер Сити Роберто Манчини призна дека неговиот поранешен тим Интер има интерес за напаѓачот на „граѓаните" Карлос Тевез. Како што е познато, претседателот на „нероазурите" Масимо Морати вети целосна финансиска подршка на новиот тренер Леонардо. Во исто време Бразилецот призна дека е голем обожавател на Тевез и би сакал да го има во составот. Пред извесно време и самиот Тевез ги шокираше сите во Сити, велејќи дека сака да биде поставен во трансферот листата на клубот. Подоцна работите се вратија на свое место и Карлос се откажа од таа намера. „Вистина е дека Интер и Морати секогаш ја сакале играта на Тевез. Интерес за него од нивна страна дефинитивно има, но според мене Карлитос ќе остане кај нас. Тој има уште 4 години од договорот со клубот, па ќе му биде многу тешко да го напушти." - рече Манчини за „Скај Италија".
| | веќе видена | слични

Поранешниот тренер на Интер, а сегашен на Манчестер Сити, изјави дека Морати од секогаш бил фасциниран од Аргентинецот Тевез. Дали Роберто Манчини со ваквата денешна изјава потајно сака да најави трансфер на Тевез од Манчестер во Милано, иако самиот демантира таков развој на настаните? Аргентинецот отворено побара трансфер од Манчестер Сити, изразувајќи несогласувања со клубот. Многу клубови ја следат ситуацијата кај „граѓаните“, но денес „Манчио“ изјави дека Морати од секогаш бил заљубен во играта на Аргентинецот. Сепак, побрза да демантира трансфер на Тевез во неговиот поранешен тим. „Морати од секогаш бил фасциниран од Тевез,“ - изјави Манчини. „Но сапуницата завршува тука, бидејќи тој ќе остане со нас.“ Манчини исто така даде збор-два и за новиот тренер на Интер, додавајќи дека Леонардо е исклучително добар тренер кој добро ќе се снајде во Сериа А „На почетокот мислев дека се само шпекулации,“ - продолжи Италијанецот. „Што да кажам друго, освен дека ништо повеќе не може да ме изненади во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата 24 часа на ден ги чува таблите со новото име Северна Македонија, за да не бидат уништени и ишкртани како оние за автопатот Пријателство, пишува ...
сите 336 | | | веќе видена

Претседателот на партијата„ Алтернатива“ која настана по расколот во „Беса“, Африм Гаши по средбата со премиерот Заев изјави дека за партијата е повеќе ...
сите 209 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ, професор Гордана Силјановска Давкова во нејзиното прво интервју дадено за Вестите на Сител ...
сите 159 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 304 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 198 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 136 | | | веќе видена

Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
сите 123 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манчини: Се надевам дека Гивен ќе остане кај нас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: