Физички симптоми што укажуваат на депресија: Како негативните емоции влијаат на организмот?

2 копии

Луѓето обично мислат дека депресијата е исклучиво емоционален проблем кој се манифестира само во начинот на однесување, но истражувањата покажуваат дека и ...
| | веќе видена | слични

 Менопаузата кај жените се појавува на просечна возраст од 48 години, а се почнува кога жената нема менструален циклус 1 година. Во овој период на менопауза, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

На Политичкото Собрание на Европската Народна Партија денес во Брисел. Со Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски активно учествуваме во работата на ЕПП ...
сите 202 | | | веќе видена

Британската премиерка, Тереза ​​Меј изјави дека длабоко жали за својата одлука да побара од ЕУ одложување на Брегзит и истовремено ги повика пратениците, кои ...
сите 217 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 185 | | | веќе видена

Српскиот суд ослободи две лица кои во саботата влегоа во зградата на РТС, а претседателот Вучиќ најави и дека ќе ги амнестира експресно осудените кои се судени ...
сите 220 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Кавадарци, каде се сретна со граѓаните и учествуваше на трибина ...
сите 99 | | | веќе видена

Тони Менкиновски, кој ја предводи групата на ВМРО-ДПМНЕ, вели дека имаат забелешки на 120 страници, но оти има простор за договор. Владиниот портпарол Миле ...
сите 203 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Физички симптоми што укажуваат на депресија: Како негативните емоции влијаат на организмот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: