Средба Милошоски – Брет

2 копии

Шефот на дипломатијата, Антонио Милошоски денеска ја оствари првата средба со новоименуваниот шеф на делегацијата на ОБСЕ во Македонија, Ралф Брет, соопштуваат од МНР На средбата Милошоски му посака добредојде и успешна работа на Брет, кој е и поранешен германски амбасадор во Македонија. На средбата станало збор и за неделните предвремени парламентарни избори. „Амбасадорот Брет, во име на ОБСЕ, на министерот Милошоски му честиташе за одлично организираните избори во земјата, но и во дијаспората, истакнувајќи дека за време на овие избори мисијата на ОБСЕ имала најмалку работа и најпријатна задача да следат избори, кои доликуваат на држава во која се почитува демократијата“, соопштуваат од МНР.
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Антонио Милошоски, вчера оствари средба со новиот шеф на делегацијата на ОБСЕ во Република Македонија, Ралф Брет. Милошоски, како што соопштија од Министерството, на првата официјална средба со новиот шеф на делегацијата на ОБСЕ, Ралф Брет, кој е поранешен германски амбасадор во Македонија, му посакал добредојде и успешна работа на новата должност. Амбасадорот Брет во име на ОБСЕ на министерот Милошоски му честитал за одлично организираните избори во земјата, но и во дијаспората, и притоа истакнал дека за време на овие избори мисијата на ОБСЕ имала најмалку работа и најпријатна задача да следат избори, кои, како што рекол, доликуваат на држава во која се почитува демократијата.
| | веќе видена | слични

На средбата Милошоски му посака добредојде и успешна работа на Брет, кој е и поранешен германски амбасадор во Македонија. На средбата станало збор и за неделните предвремени парламентарни избори. „Амбасадорот Брет, во име на ОБСЕ, на министерот Милошоски му честиташе за одлично организираните избори во земјата, но и во дијаспората, истакнувајќи дека за време на овие избори мисијата на ОБСЕ имала најмалку работа и најпријатна задача да следат избори, кои доликуваат на држава во која се почитува демократијата“, соопштуваат од МНР.
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата 24 часа на ден ги чува таблите со новото име Северна Македонија, за да не бидат уништени и ишкртани како оние за автопатот Пријателство, пишува ...
сите 336 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата од 13 февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават во ...
сите 290 | | | веќе видена

Претседателот на партијата„ Алтернатива“ која настана по расколот во „Беса“, Африм Гаши по средбата со премиерот Заев изјави дека за партијата е повеќе ...
сите 212 | | | веќе видена

Професорката Гордана Силјановска, кандидатката за Претседател на Република Северна Македонија, на својот ФБ профил објави фотографија на која е со првиот ...
сите 162 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 198 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 136 | | | веќе видена

Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
сите 123 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба Милошоски – Брет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: