Во поплавите во Индија најмалку 37 загинати


2 копии

Обилните дождови го поплавија одделението за интензивна нега во болница на истокот од Индија, рече денеска индиски официјален претставник, во моментот кога ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 37 луѓе загинаа оваа недела кога монсунските дождови предизвикаа рушење на куќи и поплави на северот од Индија. Портпаролот на владата Аваниш Авасти ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 326 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 361 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 51 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 236 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на Фејсбук, обвини дека власта, и покрај ветувањата, сеуште нема најдено решение за рестартирање на ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во поплавите во Индија најмалку 37 загинати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: