По 14 години: Северина за првпат проговори за експлицитното видео на јахтата

Пејачката Северина Којиќ неодамна имаше концерт во Сплит. Во таа прилика истакна дека поддршката е важна во многу ситуации како што било и за неа во 2004 година кога излезе секс видеото на јахта. -Поддршката е важна, јас тоа го знам од својот живот. Имено, имаше лоши ситуации и не сакам да зборувам за нив. Но имаше и духовити моменти за најлошото во животот на една жена. Се појави тој филм , а јас уште сум уверена дека тоа никој никогаш не го гледал, вели Северина. Кога се нашла во таква ситуација, следела и неочекувана порака од еден нејзин колега. -Во таа ситуација луѓето ќе ви пружат поддршка, добив илјадници пораки, но една ми остана во сеќавање. Ме побара Арсен Дедиќ и ми кажа: „Колешке, јас слушнав дека имате некој филм, но немате музика, па да се препорачам, додава Северина низ насмевка.
| | веќе видена | слични

Северина за својот роденден беше во Франкфурт, а таму седеше со сопругот кога одеднаш дојдоа нејзините другари и ја изненадија. Таа со солзи радосници ги пречека пријателите и го објави тоа на социјалните мрежи. ____________________________________________________________________________
| | веќе видена | слични

Пејачката Северина Којиќ денес го прославила својот 46 роденден. Забавата ја направила во Шведска каде ќе одржи концерт, а честитки стигнаа од сите страни. „Ти си голема љубов, ти си се што со години посакувам“, и рекол музичкиот менаџер Едвин Сотфтиќ. Пејачката му одговорила дека таа всушност се родила денот кога го родила чудото од син Александар (6), а попатно се пофалила и со фотографија од детството. Voli vas mala Seve ❤️ #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca #severina A post shared by Severina Kojic (@severina) on Apr 21, 2018 at 4:14am PDT Хрватската пејачка веќе со години го слави роденденот во кругот на пријателите и семејството, а најдраг ѝ е, како што самата вели синот со кого Северина го има од претходниот брак со Милан Поповиќ. На забавата неизоставен е и поранешниот голман Игор Којиќ, за кого Северина тајно се омажи во 2015 година. Два месеци потоа подготвија забава за 500 гости во Белград.
| | веќе видена | слични

Откако Лука Лаузиќ ја претепал неговата сопруга, српската пејачка Наташа Беквалац, бројни нејзини колешки ја поддржаа поп-ѕвездата. Меѓу нив беше и хрватската пејачка Северина. Северина на социјалните мрежи објавила исечок од својот концерт одржан во 2009 година, во Белград, на кој Наташа беше една од гостите. И двете тогаш заедно ја изведоа песната на Северина, „Пријателка“. Северина во описот на снимката ја означила и Наташа и ставила емотикон срце.
| | веќе видена | слични
8 копии

Северина Којиќ наводно не се појавила на неколку закажани судски рочишта во Загреб со својот бивши партнер Милан Поповиќ поради што е издаден налог за нејзино апсење. Имено, хрватската пејачка и нејзиниот сопруг Игор Којиќ требало да се појават во Општинскиот граѓански суд во Загреб на судењето со таткото на детето на Северина, Милан Поповиќ, по повод забраната да објавуваат фотографии од малолетниот Александар на социјалните мрежи, но сопружниците го избегнале рочиштето. A post shared by Severina Kojic (@severina) on Apr 12, 2018 at 10:01am PDT Најдобриот пријател и менаџер на пејачката, Томислав Петровиќ, во изјавата за „Свет“ вели дека неговата штитеница никој нема да ја уапси: -Тоа се глупости. Не постои налог за приведување, ниту е возможно такво нешто во Хрватска при парнична постапка. Милан Поповиќ вчера му доставил на судот нови фотографии од неговиот син Александар, кои Северина изминативе неколку дена ги објавила на својот инстаграм-профил. Имено да потсетиме дека Северина фотографиите од својот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вечерва се очекува силен дожд во Париз со невреме. Сводот на катедралата , кој делумно се урна и така е натопен со вода од гаснењето. Архитектите се плашат ...
сите 295 | | | веќе видена

На Клиниката за инфективни болести една 16-годишна девојка која има морбили и бронхопневмонија е во животозагрозувачка состојба и е на механичка вентилација, а ...
сите 265 | | | веќе видена

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев од граѓанската трибина на кандидатот за претседател, Стево Пендаровски во Тетово, рече дека кандидатката на ВМРО ...
сите 213 | | | веќе видена

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
сите 187 | | | веќе видена

Не треба да сте експерт за избори за да заклучите дека во историјата на европските избори од каков било вид се нема случено ваков колапс на легитимитетот. Да ...
сите 151 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По 14 години: Северина за првпат проговори за експлицитното видео на јахтата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: