Покренато обвинение против тајната руска агентка Бутина


3 копии
2 копии
2 копии

Не е случајно што руската државјанка Марија Бутина била уапсена во САД токму пред самитот на рускиот и американскиот претседател, Владимир Путин и Доналд ...
| | веќе видена | слични

29-годишната Русинка Марија Бутина е обвинета дека преку низа активности, како шпионка, се обидела да се инфилтрира во американскиот политички систем, на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

23 годишниот Енвер Тоска е полицаецот осомничен дека на свиреп начин го лиши од живот 36 годишниот Алил Бекир. Тоска е млад полицаец во Битола вработен пред ...
сите 157 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин Офис, Сер Алан Данкан. На ...
сите 297 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 122 | | | веќе видена

Метеоролозите во Америка истакнуваат дека дури сега доаѓа најтешкото по ураганот кој однесе 32 животи. Нивото на реките кое е покачено ќе доведе до големи ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Покренато обвинение против тајната руска агентка Бутина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: