Куманово: Му се заканувал со автоматска пушка, бидејќи го пријавил во полиција

На 18.07.2011 година, СВР Куманово до ОЈО Куманово заедно со кривична пријава го спроведе лицето Ф.А..(41) од Куманово, поради основано сомнение дека сторил три кривични дела и тоа: „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“, „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“ и „кражба“. На 17.07.2011 година околу 02,15 часот пријавениот со намера да за себе прибави противправна имотна корист влегол во куќата на М.А.(28) лоцирана на ул.„Клара Цеткин„ во Куманово и откако бил забележан од сопственикот избегал од лице место, по што набрзо бил фатен од страна на полициските службеници и приведен во СВР Куманово, а по обавениот разговор е ослободен. По излегување од полициската станица, околу 04,30 часот, пријавениот изреволтиран бидејки оштетениот го пријавил, дошол пред неговата куќа и започнал вербална прасправија, по што отишол дома и повторно се вратил со автоматска пушка и почнал да се заканува на оштетениот, а со кундакот од пушката удирал по влезната врата ...
| | веќе видена | слични

Кумановецот Ф.А.(41) му се заканувал на сограѓанин со автоматска пушка зашто го пријавил во полиција оти сакал да му го ограби домот На 17 јули годинава, околу 2.15 часот, Ф.А. се обидел да го ограби домот на М.А.(28) лоциран на улицата Клара Цеткин во Куманово. Ноќта влегол во куќата и откако бил забележан од сопственикот избегал. Но набрзо бил фатен од полицијата и бил приведен во полициската станица во Куманово. По извршениот разговор, тој бил ослободен. По излегување од полициската станица, околу 4.30 часот, пријавениот изреволтиран бидејки оштетениот го пријавил, дошол пред неговата куќа и почнал вербална расправија. Потоа отишол дома и повторно се вратил со автоматска пушка и почнал да му се заканува на оштетениот. Со кундакот од пушката удирал по влезната врата од дворот, потоа си заминал дома и ја скрил пушката. По наредба на истражен судија од Основниот суд Куманово извршен е претрес во семејната куќа на пријавениот, каде што е пронајдена и одземена автоматската пушка. Пријавениот е познат ...
| | веќе видена | слични

Против насилниот крадец вчера биле поднесени неколку кривични пријави. Ф.А. (41) ќе одговара за кражба, недозволено држење на оружје и загрозување со опасно орудие при тепачка Кумановец со автоматска пушка по втор пат упаднал во домот на свој сограѓани и тоа првиот пат да го ограби, а вториот да му се одмазди што го пријавил во полиција. И во двата случаи неуспешниот арамија завршил во ќелија. Против насилниот крадец вчера биле поднесени неколку кривични пријави. Ф.А. (41) ќе одговара за кражба, недозволено држење на оружје и загрозување со опасно орудие при тепачка. Според информациите на локалната полиција осомничениот четириесет и едногодишен арамија во неделата околу 2.15 часот провалил во куќата на М.А. (28), која се наоѓа на улицата Клара Цеткин" во Куманово. Меѓутоа, неговиот план добил неочекуван пресврт откако бил фатен жив од сопственикот, кој веднаш ја повикал полицијата. Крадецот успеал да побегне, но полицајците го имале неговиот детален опис и набрзо бил фатен и приведен. По неколку часа, ...
| | веќе видена | слични

Секторот за внатрешни работи - Куманово денеска до Основното јавно обвинителство го спроведе Ф.А. (41) под основано сомнение дека извршил три кривични дела „недозволено изработување, држење и тргување со оружје и распрскувачки материи“, „загрозување со опасно орудие при тепчка или караница„ и „кражба“. Ф.А. бил фатен вчера околу 2 часот и 15 минути при обид да изврши кражба во куќатата на М.А. (28), на улицата „Клара Цеткин“. Бил забележан од сопственикот, а полицијата го фатила во обид да избега. По разговорот бил пуштен. Откако излегол од полициската станица, околу 4 часот и 30 минути, пријавениот изреволтиран бидејќи оштетениот го пријавил, дошол до неговата куќа и почнал да се расправа со него, отишол до дома и пак се вратил со автоматска пушка. Продолжил да му се заканува на М.А, тропајќи со кундакот на влезната врата од неговата куќа. Потоа се вратил дома и ја сокрил пушката. По наредба на истражен судија во куќата на Ф.А. е извршен претрес при што пушката е пронајдена и одземена. Ф.А на полицијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кумановец во обид да ограби куќа,бил забележан од сопственикот по што тој го пријавил во полиција, а крадецот изреволтиран му се заканил со автоматска пушка, информираат од МВР. Имено, лицето Ф.А. (41) од Куманово околу 2,15 часот, се обидел да ја ограби куќата во сопственост на М.А. (28) лоцирана на улицата “Клара Цеткин“, но сопственикот го забележал крадецот и го пријавил во полиција. Полицијата го привела во полициска станица Ф.А., а по извршениот разговор го ослободиле. Откако излегол од полициска станица, Ф.А. изреволтиран бидејќи бил пријавен во полиција со автоматска пушка му се заканувал на М.А. Со кундакот од пушката удирал во влезната врата од дворот и си заминал дома. Извршен е претрес во семејната куќа на крадецот каде е пронајдена автоматската пушка. Кумановската полиција до Основното јавно обвинителство заедно со кривична пријава го спроведе лицето Ф.А., поради основано сомнение дека сторил три кривични дела и тоа “недозволено изработување, држење и тргување со оружје или ...
| | веќе видена | слични

Четириесет и едногодишниот кумановец Ф.А. се пуштил во акција да ограби куќа, но во меѓувреме бил забележан од сопственикот, кој брзо реагирал и го пријавил во полиција, а крадецот изреволтиран од постапката на сопственикот на куќата, му се заканил со автоматска пушка, информираат од МВР. Според информации од полицијата, кумановецот околу 2,15 часот, се обидел да ја ограби куќата во сопственост на 28-годишниот М.А. лоцирана на улицата “Клара Цеткин“, но сопственикот го забележал крадецот и го пријавил во полиција. Полицијата го привела во полициска станица Ф.А., а по извршениот разговор го ослободиле. Откако излегол од полициска станица, кумановецот изреволтиран бидејќи бил пријавен во полиција, со автоматска пушка му се заканувал на М.А. Со кундакот од пушката удирал во влезната врата од дворот и си заминал дома. Извршен е претрес во семејната куќа на крадецот каде е пронајдена автоматската пушка. Кумановската полиција до Основното јавно обвинителство заедно со кривична пријава го спроведе лицето Ф.А., ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов потврди дека миризбата во зградата во Аеродром биле користени пелени кои не биле фрлени. Според него, граѓаните ...
сите 72 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 78 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 259 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Куманово: Му се заканувал со автоматска пушка, бидејќи го пријавил во полиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: