Facebook ке го исфрла четот од употреба ?

2 копии

Фејсбук го исфрла „чатот“, а оние кои ќе сакаат да продолжат да „чатуваат“ ќе мора да инсталираат нова месинџер апликација. „Чатот“ ќе биде отстранет во наредните неколку недели, а Фејсбук веќе ги известува корисниците за промената. Месинџер ќе биде главната апликација преку која ќе може да се продолжи со „чатување“. Фејсбук ја тетсираше новата функција за својот Месинџер месеци наназад, а Марк Цукерберг уште лани најави дека ќе ја исфрлат оваа можност од социјалната мрежа.
| | веќе видена | слични

Новоста поврзана со „чатот“ беше соопштена пред само некој ден, а во наредните неколку недели истиот ќе биде отстранет. Од мрежата најпрвин започнаа силно да ги мотивираат корисниците да ја користат новата апликација за допишување, а сега веќе почнаа и со известувањата до корисниците за укинувањето на „чатот“. Според соопштението на друштвената мрежа, месинџер ќе биде главната апликација преку која ќе може да се допишувате со вашите пријатели на Фејсбук на мобилниот телефон. Компанијата веќе неколку месеци наназад ја тестира новата функција за својот Месинџер, а извршниот директор Марк Цукерберг уште лани најави можно исфрлање на функцијата за допишување во форма на „чат“. Сепак како ќе се одвиваат плановите со месинџер апликацијата останува да видиме, бидејќи истата беше оневозможена за корисниците на Windows 8.1 пред само неколку недели.
| | веќе видена | слични

Најпопуларната социјална мрежа Facebook, во следниве неколку недли ќе ја изфрли можноста за праќање пораки, пасите оние кои се навикната да комуницираат на тој начин ќе мораат да го инсталираат новиот „месинџер“. „Чатот“ ќе биде отстранет во наредните неколку недели, а Фејсбук веќе ги известува корисниците за промената. Месинџер ќе биде главната апликација преку која ќе може да се продолжи со „чатување“. Фејсбук ја тетсираше новата функција за својот Месинџер месеци наназад, а Марк Цукерберг уште лани најави дека ќе ја исфрлат оваа можност од социјалната мрежа.
| | веќе видена | слични

Фејсбук ја тетсираше новата функција за својот Месинџер месеци наназад, а сега оваа социјална мрежа го исфрла комплетно “чeтот” од својата главна апликација. Марк Цукерберг уште лани најави дека ќе ја исфрлат оваа можност од социјалната мрежа. Гаснењето се очекува во наредните неколку недели, а Фејсбук веќе ги известува корисниците за промената. Во наредните недели оние кои ќе сакаат да продолжат да “чатуваат” со своите пријатели на Фејсбук, ќе мора да имаат инсталирана Месинџер апликација. Фејсбук ја тетсираше новата функција за својот Месинџер месеци наназад, а сега оваа социјална мрежа го исфрла комплетно “чатот” од својата главна апликација.
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 229 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 51 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Facebook ке го исфрла четот од употреба ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: