Facebook ке го исфрла четот од употреба ?

2 копии

Фејсбук го исфрла „чатот“, а оние кои ќе сакаат да продолжат да „чатуваат“ ќе мора да инсталираат нова месинџер апликација. „Чатот“ ќе биде отстранет во наредните неколку недели, а Фејсбук веќе ги известува корисниците за промената. Месинџер ќе биде главната апликација преку која ќе може да се продолжи со „чатување“. Фејсбук ја тетсираше новата функција за својот Месинџер месеци наназад, а Марк Цукерберг уште лани најави дека ќе ја исфрлат оваа можност од социјалната мрежа.
| | веќе видена | слични

Новоста поврзана со „чатот“ беше соопштена пред само некој ден, а во наредните неколку недели истиот ќе биде отстранет. Од мрежата најпрвин започнаа силно да ги мотивираат корисниците да ја користат новата апликација за допишување, а сега веќе почнаа и со известувањата до корисниците за укинувањето на „чатот“. Според соопштението на друштвената мрежа, месинџер ќе биде главната апликација преку која ќе може да се допишувате со вашите пријатели на Фејсбук на мобилниот телефон. Компанијата веќе неколку месеци наназад ја тестира новата функција за својот Месинџер, а извршниот директор Марк Цукерберг уште лани најави можно исфрлање на функцијата за допишување во форма на „чат“. Сепак како ќе се одвиваат плановите со месинџер апликацијата останува да видиме, бидејќи истата беше оневозможена за корисниците на Windows 8.1 пред само неколку недели.
| | веќе видена | слични

Најпопуларната социјална мрежа Facebook, во следниве неколку недли ќе ја изфрли можноста за праќање пораки, пасите оние кои се навикната да комуницираат на тој начин ќе мораат да го инсталираат новиот „месинџер“. „Чатот“ ќе биде отстранет во наредните неколку недели, а Фејсбук веќе ги известува корисниците за промената. Месинџер ќе биде главната апликација преку која ќе може да се продолжи со „чатување“. Фејсбук ја тетсираше новата функција за својот Месинџер месеци наназад, а Марк Цукерберг уште лани најави дека ќе ја исфрлат оваа можност од социјалната мрежа.
| | веќе видена | слични

Фејсбук ја тетсираше новата функција за својот Месинџер месеци наназад, а сега оваа социјална мрежа го исфрла комплетно “чeтот” од својата главна апликација. Марк Цукерберг уште лани најави дека ќе ја исфрлат оваа можност од социјалната мрежа. Гаснењето се очекува во наредните неколку недели, а Фејсбук веќе ги известува корисниците за промената. Во наредните недели оние кои ќе сакаат да продолжат да “чатуваат” со своите пријатели на Фејсбук, ќе мора да имаат инсталирана Месинџер апликација. Фејсбук ја тетсираше новата функција за својот Месинџер месеци наназад, а сега оваа социјална мрежа го исфрла комплетно “чатот” од својата главна апликација.
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Facebook ке го исфрла четот од употреба ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: