СО ЕДНАТА НОГА ВО ФИНАЛЕ: Елена Миленковска ги собра симпатиите на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ (ВИДЕО)


Македонската пејачка Елена Миленковска пееше песна од Марија Шерифовиќ и Тамара Тодевска на вчерашното издание од шоуто за музички таленти „Ѕвездите на Гранд“. Таа ги собра пофалбите од жирито, како „Најдобра пејачка од Македонија, за оваа сезона, ако гледаме како целосен пакет“ , „Не да знае да пее, таа „убива“ од пеење“ , „Ако продолжиш вака, те гледам во финале“ … Ова беа само дел од коментарите на жирито. Елена е за прв пат на ова шоу, но според коментарите се вели дека ќе оди и во втор круг. Сите членови на жирито, составен од професионалци во музиката, беа единствени во заклучокот дека таа е одлина, а самиот Саша Поповиќ пак коментираше дека во неа гледа целосен пакет. Погледнете го нејзиниот настап: 
| | веќе видена | слични

Водителката na „Ѕвездите на Гранд", Сања Кужет важи за една од најубавите дами на српската сцена, а нејзините атрактивни изданија секоја недела ги оставаат гледачите на малите екрани и нејзините фанови без здив.Во последната емисија на Ѕвездите на Гранд, таа ги засени сите со своето прекрасно издание. На себе имаше долг црн фустан со длабоко деколте, но кога се завртила сите занемиле.Имено, фустанот бил потполно проѕирен, а и многумина се запрашаа дали водителката носи долна облека.Погледнете и самите.
| | веќе видена | слични

Марија Шерифовиќ ретко зборува за својот љубовен живот и приватноста, но овој пат реши да си ја отвори душата за српските медиуми. Таа се најде на мета на таблоидите откако еден натпреварувач во Ѕвездите на Гранд и даде комплимент, на што таа вели: - Мене момци постојано ми се додворуваат. Одолевам. Што се однесува на момчето од Гранд, никогаш повеќе не го видов, тој е од Виена но можеби некогаш ќе се сретнеме, вели Марија. Таа открива дека не е заљубена.
| | веќе видена | слични

Марија Шерифовиќ го сними својот нов спот во „Штарк арената“, а за време на паузата одговараше на бројни прашања кои се поврзани за нејзиниот живот. На прашањето какво е чувство има кога некој кандидат во „Ѕвездите на Гранд“ ќе отпее некој нејзин хит, Марија одговори искрено: „Ако знае да пее, убаво. Ако не знае да пее, очајно. Јас капирам дека колегите сакаат кога песните ќе им се пејат во „Ѕвездите на Гранд“ и тоа излегува дека е некој хит. Јас навистина, но навистина немам никаков проблем моите песни во „Ѕвездите на Гранд“ да не се пејат никогаш. И би била среќна, се разбира, кога тие би биле пеени од оние кои знаат да пејат“, изјави Марија. Пејачката откри дека со својот татко Рајко е во добри односи. „Шерифовиќ се под контрола“, изјави Марија, а на потпрашањето дали таа е заслужна за тоа или некој друг, исто така кратко одговорила. „Апсолутно“, навела Марија.
| | веќе видена | слични

Дуња Поповиќ е една натпреварувачка од шоуто „Ѕвездите на Гранд“ која по лошите коментари од жирито се заврте и ја напушти сцената. Имено, таа вербално се „пресметала“ со Марија Шерифовиќ, која ѝ порачала: „Дајте луѓе веќе да не се зезаме. Сите знаеме за што служат ваквите кандидати. Едно е шоу, друго е пеење. Вие сте шоу!“- по што Дуња се сврте и си замина. Долго време ја немаше на музичката сцена, а сега објави фотографија од својот нов изглед како црнка. Погледнете:
| | веќе видена | слични

Македонската поп-пејачка Елена Миленковска дебитираше во регионалното музичко талент-шоу „Ѕвездите на Гранд“ на најдобар можен начин. Таа пееше по една песна од Марија Шерифовиќ и Тамара Тодевска. Токму Шерифовиќ искоментира дека таа е храбра девојка, бидејќи нејзините песни се навистина тешки за пеење.„Најдобра пејачка од Македонија, за оваа сезона, ако гледаме како целосен пакет“ , „Не да знае да пее, таа ’убива’ од пеење“ , „Ако продолжиш вака, те гледам во финале“… беа само дел од коментарите на жирито во најновото издание од шоуто упатени кон нашата Елена, која реши да се обиде токму преку ова натпреварување да ги освои гледачите од регионоит.Сите членови на жирито, беа единствени дека таа е досега најдоброто нешто од Македонија, а самиот Саша Поповиќ го потврди тоа, коментирајќи дека во неа гледа целосен пакет. Пејачката не беше поштедена ни од новинарите ширум Балканот, кои пишуваат дека комплетниот пакет доаѓа од Македонија и ако продолжи вака, сигурно ќе ја видиме во финале.Елена зад себе има веќе ...
| | веќе видена | слични

Павлинка Јовиќ ја нарекуваат супер бабичка. Таа имала голема желба да го запознае сопственикот на „Гранд“, Саша Попвиќ, ама и сите членови на жирито во „Ѕвездите на Гранд“. Кога слушнал за нејзината желба, Поповиќ ја поканил да биде специјална гостинка на едно од снимањата на емисијата. Таа за мажите донела ракија, а за жените сок. Но, кога стигнала во студиото морала да влезе во шминкерницата. Баба Павлинка се исплашила што ќе речат соселаните од Топлице кога ќе ја видат со пудра и кармин. Павлинка вози трактор подобро од некои мажи во Топлице, велат нејзините соседи, и сама ги извршува сите земјоделски работи. Како помина средбата на супер-бабичката со Саша Поповиќ, погледнете во видеото. http://streaming.prva.ha.rs/upload/media/2018/02/01/38800/ispunjena-zelja_prva.rs.cbr.mp4
| | веќе видена | слични

За шоуто на „Ѕвездите на Гранд“ се знае дека не поминува ни една емисија без да се направи ни еден скандал, кавга или не се каже некој лош збор, а овојпат тоа беше Мира Шкориќ. Имено Мира Шкориќ, го менува Аца Лукас па во еден момент д снимањето на емисијата стана и налутено рече: - Може ли јас да завршам? Што ви е на вас? До Нова година можеби ќе можам да кажам нешто... Стварно немам смисла, или добивам збор последна, или пак воопшто не ми дозволувате да завршам. Дали треба се да испревртам овде?- рекла таа, на што и се обратил и Поповиќ. - Па кој ти е крив што не си понела пиштол - рекол Саша. - Па јас може да одам и да земам, рекла Мира на шега, но сепак видно изнервирана.
| | веќе видена | слични

Евровизиската победничка во последната емисија од шоуто „Ѕвездите на Гранд“ доживеа големо изненадување, кога 21-годишното момче од Австрија почна да ѝ пее љубовни стихови. Штом ја здогледа, натпреварувачот Роберт Тадиќ со погледот се фокусираше на неа, а сето тоа ги насмеа останатите членови од жирито. Пејачката го прифати неговото „додворување“, па тргна кон него на сцената и запеа. Но, сепак, сето тоа не му помогна на Роберт да продолжи во следниот круг. Од Марија доби само позитивни коментари: „Морам да признаам дека момчето е цар. Духовит е, симпатичен, храбар“, рекла Марија низ насмевка.
| | веќе видена | слични
3 копии

Станија Добројевиќ води строга сметка својата форма и за својот изглед. Тоа најдобро може да се забележи и во објавите на своите селфи фотографии што победничката на Фарма ги споделува на својот Инстаграм профил.Имено, по тренингот во теретана, Станија одлучила да се пофали па ја покажа својата совршена линија, а пред се нејзиниот задник.Таа секогаш гордо ги истакнува своите атрибути, па предизвикува бројни реакции и коментари од страна на корисниците на социјалните мрежи.Grow baby grow
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Собранието на Северна Република Македонија Талат Џафери денеска ќе отпатува во работна посета во Република Албанија. Како што информира ...
сите 187 | | | веќе видена

Процедурата за влез во НАТО сѐ уште не е завршена, па оттаму и кревањето на знамето НАТО е лажирање на стварноста, смета професорката Гордана Силјановска која ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СО ЕДНАТА НОГА ВО ФИНАЛЕ: Елена Миленковска ги собра симпатиите на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: