Прва фотографија од Samsung Galaxy J7 Duo

Иако сеуште официјално ненајавен, веќе се појавија фотографии и дел од спецификациите на Samsung Galaxy J7 Duo... Galaxy J7 Duo не е вообичаен Samsung уред, бидејќи доаѓа со дуален систем камери, од 13 и 5 мегапиксели, карактеристика која компаниите обично ја оставаат за своите премиум уреди. Останатите спецификации се типични за уред од средната класа: Exynos 7885 процесор, 5 инчен HD (720p) дисплеј и 3GB RAM. На фотографијата се забележува дека доаѓа со преден LED блиц, а скенерот за отпечатоци ќе биде вметнат под Home копчето. Уште една позитивна карактеристика е што доаѓа со Android 8.0 Oreo. Најпрво ќе биде претставен во Индија, а потоа ќе се појави и на другите пазари, но со различно име.
| | веќе видена | слични

Без интернет поврзаност, не би можеле да го користите пребарувачот на вашиот телефон и поголемиот дел од апликациите. Но, верувале или не, сеуште има луѓе кои сакаат смартфон кој неможе да се поврзе со интернетот... Samsung J2 Pro доаѓа со 5 инчен дисплеј и резолуција од 540 x 960 пиксели. Станува збор за мини уред, со 1.5GB RAM и 16GB меморија. Камерите се од 8 и 5 мегапиксели, а батеријата е од 2600mAh. Покрај фактот што неможе да се поврзе на интернет, Samsung J2 Pro е корисен за повици и праќање пораки. Со цена од 190 долари, J2 Pro е одличен смартфон за деца, доколку сте родител кој е загрижен за нивната конекција со онлајн светот. За жал, уредот најверојатно ќе биде достапен само во Кореја.
| | веќе видена | слични

Најголемиот производител на смартфони во светот, Samsung, очигледно има простор за експериментирање со своите модели – тие штотуку лансираа смартфон кој воопшто не може да се поврзе на интернет мрежата! Нивната идеја е веројатно овој смартфон да го купат корисниците кои сакаат поголема заштита и приватност , но за таква работа нели е подобро да користат обичен мобилен телефон? Имено, Samsung J2 Pro не само што нема поддршка за поврзување на интернет преку вашата SIM картичка, туку нема ниту вграден Wi-Fi! Ова значи дека инсталирањето на апликации ќе биде прилично тешко и заморно. Ќе треба да ги симнете на вашиот компјутер како apk датотеки и потоа да ги префрлите на телефонот преку кабел. Единствена ситуација во која можам да замислам дека овој смартфон може да функционира е како „играчка за мали деца“, односно буквално смартфон на кој децата ќе можат да играат игри, без опасност дека може да се поврзат на социјалните мрежи. Спецификациите на J2 Pro се многу слаби – дисплејот има големина од 5 инчи и само ...
| | веќе видена | слични

Новиот смартфон на Samsung Mobile кој недоамна се дозна дека ќе се вика Samsung Galaxy A6+ (2018) го доби Wi-Fi сертификатот, со што ги помина и последните чекори пред да биде официјално презентиран на пазарот и пуштен во продажба. Како главни адути Samsung Galaxy A6+ (2018) ќе ги има Infinity Display со размер од 18:9, со резолуција од 2220x1080 пиксели, Snapdragon 625 процесор со осум-јадра, 4 GB RAM, 32 GB основна вградена меморија, како и големина на екранот од 6 инчи.
| | веќе видена | слични

Според Thuraya, X5-Touch е првиот сателитски Android смартфон... Смартфонот е наменет за луѓе кои често патуваат низ и надвор од телефонската покриеност, така што претставува одличен уред за оние кои работат во влада, претпријатија и невладини организации. Телефонот доаѓа со две SIM картички и способност да ги има вклучено и сателитската и GSM (2G, 3G, или 4G) опција истовремено. Од останатите спецификации, работи на Android Nougat и доаѓа со 5.2 инчен дисплеј со full HD (1080p) резолуција. Капацитетот на батеријата не е познат, но Thuraya изјави дека "смартфонот има батерија со голем капацитет, наменета за долги разговори". Каде и кога ќе биде достапен сеуште не е познато.
| | веќе видена | слични
3 копии

Официјалната премиера на Samsung Galaxy Note 9 се очекува да се одржи во август. Со наближувањето на премиерата, ќе дознаваме се повеќе и повеќе детали за долгоочекуваниот уред.. Најновите податоци на интернет откриваат дека моделот ќе понуди многу помоќна батерија со полнеж од 3.850 или 4.000 милиампер часови. За споредба, Galaxy Note 8 е опремен со многу помала батерија од 3.300 милиампер часови. Ова значи дека неговиот наследник ќе понуди многу повеќе време за работа со едно полнење, информира Pocket-Link. Samsung Galaxy Note 9 ќе биде опремен со поголем екран кој ќе го направи вистински избор за корисниците кои гледаат мултимедија или го користат својот паметен телефон за игри. Новиот паметен телефон ќе има побрз процесор и ќе работи под Android Oreo. Самиот дисплеј ќе има големина од 6,4 инчи и ќе го пополни речиси целиот простор во предниот дел. Сепак, Galaxy Note 9 се очекува да има сличен дизајн со својот претходник. Исто така можеме да бидеме сигурни дека уредот ќе има подобри камери и веројатно ќе ...
| | веќе видена | слични

Samsung често претставува чудни варијанти од своите популарни уреди на кинескиот пазар. Овој пат, станува збор за нова верзија на Galaxy S9... Наводно, компанијата припрема Galaxy S9 верзија со дуалниот систем камери на S9+, кој ќе бидат сместени како камерите на iPhone X - во горниот лев агол на задната страна. Освен оваа промена, уредот ги има истите спецификации како S9, истите димензии, па дури и истата тежина. Интересно е што S9+ Mini ќе доаѓа во две верзии, со 4 и 6GB RAM. За жал, бидејќи димензиите на уредот се како оние на обичниот S9, во внатрешноста се наоѓа батерија од 3000mAh. Сега за сега, Samsung планира да го претстави уредот во Кина, но кога и колку чини не е познато.
| | веќе видена | слични

Новиот Самсунг Галакси Ноут се очекува да биде промовиран во август оваа година, а со наближувањето на премиерата се откриваат се повеќе детали околку неговите спецификации и изглед. Според последните информации Ноут 9 ќе има помоќна батерија со полнеж од 3.850 до 4.000 милиампер часови. Тоа е зголемување во однос на неговиот претходник, Ноут 8 кој има батерија од 3.300 милиампер часови, објави „ Покет-Линт “. Самсунг Галакси Ноут 9 ќе биде опремен со поголем екран кој ќе го направи вистински избор за корисниците кои гледаат мултимедија или го користат својот паметен телефон за игри. Новиот паметен телефон ќе има побрз процесор и ќе работи под Андроид Орео. Самиот дисплеј ќе има големина од 6,4 инчи и ќе го пополни речиси целиот простор во предниот дел. Сепак, Галакси Ноут 9 се очекува да има сличен дизајн со својот претходник. Исто така можеме да бидеме сигурни дека уредот ќе има подобри камери и веројатно ќе користи нова генерација на меморија. Во овој момент, ова се сите технички спецификации што ги ...
| | веќе видена | слични

Таман кога помисливме дека ерата на мини смартфони заврши, од Samsung пристигнува ново изненадување со тоа што се откри дека подготвува нова мини верзија на Galaxy S9 Plus. Samsung Galaxy S9 Plus mini според првичните информации ќе пристигне со дуо камера сместена од задната страна лево, осум-јадрен Snapdragon процесор и батерија со капацитет од 3000 mah, па повеќе детали очекуваме наскоро.
| | веќе видена | слични

Минатата година, Samsung на светот го претстави импресивниот Infinity дисплеј во Galaxy S8 и S8+, кој не само што е закривен на страните, туку има и импресивно мала рамка во долниот и горниот дел, што го прави телефонот помал отколку што асоцира неговата големина на екранот. Infinity или „бесконечниот“ дисплеј, потоа се пресели во Galaxy Note 8, Galaxy A8 и A8+, а годинава се вградува во новите S9 и S9+. Наскоро, Samsung ќе почне да вградува ваков дисплеј и во своите пониски класи, а прв телефон кој ќе го видиме со него ќе биде Galaxy A6+ . Дисплејот кај овој телефон ќе има сооднос на страните од 18,5:9, исто како и неговите браќа од повисоката класа, како и многу мала рамка околу дисплејот. Сепак, Galaxy A6+ најверојатно нема да има “Edge” краеви, односно нема да биде закривен, веројатно со цел да се спушти неговата цена, но екранот скоро сигурно ќе биде Super AMOLED, што е одлична вест. Информациите дека Galaxy A6+ ќе има Infinity дисплеј доаѓаат од веб сајт за правење HTML 5 бенчмарк, на кој веќе е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност ...
сите 279 | | | веќе видена

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 92 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 148 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прва фотографија од Samsung Galaxy J7 Duo

Од:
До кого (е-маил):
Порака: