САД планираат да создадат меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив


Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Советникот на иранскиот претседател Хасан Рохани, Хасамедин Ашена, денеска на Твитер објави дека ако американскиот претседател Доналд Трамп не сака војна со ...
| | веќе видена | слични

Најновото распоредување на дополнителни илјада американски војници на Блискиот исток, кое беше објавено во понеделникот, ќе вклучува и единици со проектилите ...
| | веќе видена | слични

Британија, Франција и Германија ги прават последните напори да го одвратат Иран од целосно повлекување од нуклеарниот договор, предупредувајќи дека истекува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на Владата на Северна Македонија ги опиша Малтешаните како „криминалци" во телефонскиот разговор што протече во јавноста и што ја потресе ...
сите 117 | | | веќе видена

Остри реакции има на Твитер откако вчера во Охрид е отворена пицерија дивоградба. Пица-ресторанот „Луна“, кај Чинарот во Охрид, кој инаку се смета за ...
сите 193 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев ја оцени како одлична средбата со својот француски колега Едуард Филип во Познањ, а за летниот период го најави како работен со оглед ...
сите 112 | | | веќе видена

 Каков ден ви претстои? Дали ова е вашиот среќен ден за љубов, пријателства или можеби пари? Хороскопот во кратки црти ви открива на што треба повеќе да се ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД планираат да создадат меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: